Skocz do zawartości

Załatwienie Wizy W Kanadzie?


Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu otrzymałam wizę B1/B2 w Toronto - będąc właśnie w Kanadzie na IEC. Proces był ekspresowy - od wypełnienia wniosku online do odbioru paszportu z wizą minęły dwa tygodnie. Zapewne zależy od sytuacji - ale nie mogę zgodzić się ze stwierdzeniem, że proces starania się o wizę w Kanadzie jest trudniejszy niż w Polsce. W moim przypadku był dziecinnie prosty. Zabrałam ze sobą kilka dokumentów 'wspierających', nikt jednak mnie o nie nie poprosił - jedyne czym musiałam się okazać to mój paszport, potwierdzenie złożenia wniosku i Work Permit. Spotkanie miałam umówione na godzinę 8:15am, konsulat opuściłam o 8:40am :) Jedyne o co zapytała mnie oficerka to: co robię w Kanadzie, ile zarabiam, w jakie miejsce chcę się udać, gdzie mieszka moja mama i brat - 5 minut i po sprawie. Zaznaczam, że mój kontrakt w Kanadzie kończy się za 4 miesiące, nie mam więc żadnego związku ani z Kanadą, ani z Polską. Generalnie każdy odchodził od okienka z wizą, jedynie dziewczyna, która praktycznie nie mówiła po angielsku i odpowiadała ciszą na każde pytanie - została odesłana z kwitkiem, co raczej nie dziwi. Widziałam już wiele komentarzy na różnych forach mówiących o tym, że staranie się o wizę poza granicami swojego kraju jest znacznie trudniejsze - nie widziałam jednak żadnych argumentów dlaczego. Zapraszam na stronę mojego bloga po więcej informacji: https://mindthatwanders.wordpress.com/2016/05/01/u-s-visa-z-kanady/. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałaś to jaki procent osób dostaje wizę przez Kanadę ;)

Może trochę się zmieniło teraz lecz od sierpnia 2009 roku kiedy Polska może brać udział w programie ICE tak fajnie nie bylo

Dobrze ze piszesz ze Twoim wypadku :) znalem osoby co miały prace pobyt stały a wyszly bez wizy..a chodzilo o Toronto ;)

Pytasz się dlaczego trudno..zalezy od osoby i tej co ja pyta..np brak weryfikacji dokumentów,do tego co to jest ten program..i można by wiele napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...