Jump to content

Podatki W Stanie Washington


Dorota_dn

Recommended Posts

Witam,

Wraz z tatą zastanaiamy się nad otworzeniem działalności usługowej zarejestrowanej w Washinton State.

Nie wiemy jeszcze dokładnie jaki rodzaj spółki będziemy rejestrować, gdyż najpierw chcięlibyśmy dowiedzieć się więcej szczegółów dotyczących księgowości/opodatkowania w tym stanie.

Próbowałam znaleźć jakiegośc polskiego księgowego, który działa na terenie tego stanu ale niestety z marnym skutkiem więc pomyślałam, że może tutaj na forum znajdzie się ktoś, kto ma na ten tamtat jakieś większe pojęcie lub zna księgowego, który porozumiewa się po polsku, żeby mógł nieco objaśnić te kwestie.

Próbowaliśmy poszukać informacji w internecie, natomiast niestety o tyle o ile łatwo jest znaleźć informacje dotyczące rozliczania podatkowego osób fizycznych, tak nie potrafimy znaleźc konkretnych informacji związanych z księgowością firmową.

Z tego co na dzień dzisiejszy rozumiem, że w stanie Washington income tax rate równa się 0 (no i pytanie, czy dotyczy to tylko osób fizycznych, czy również firm) bo z drugiej strony czytaliśmy, że w tym stanie jeśli firma nie ma dochodó wyższych niż $50,000, to podatku płacić nie musi ale nie jest to jakoś uszczegółowione. Do tego dochodzi jeszcze "sales tax" no i tutaj nie jesteśmy pewni, czy wiąże się to z tym, iż jest to stały niezależny podatek od sprzedaży, nie podlegający żadnym odliczeniom, czy nie.

Chcięlibyśmy również się dowiedzieć co można od podatku odliczać itp.

Bylibyśmy wdzięczni za jakiekolwiek informacje w tym zakresie bądź podanie kontaktu do osoby, która byłaby w stanie objaśnić na tych kilka spraw.

Pozdrawiam,

Dorota

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...