Skocz do zawartości

Wiza Biznesowa, A Podatki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem się zapytać czy ktoś się może orientuje jak wygląda sprawa podatków w USA, jeżeli przebywam tam na wizie biznesowej, otrzymując wynagrodzenie z innego państwa niż USA, a mój pobyt przekroczy 6 miesięcy od momentu pierwszego przylotu do stanów w ciągu ostatniego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam co jakiś czas do PL, nie mam zamiaru przebywać w USA dłużej niż mam wbite w paszporcie. Byłem raz na 6 tygodni później poleciałem do domu na pare tygodni, ale będę musiał latać tam i z powrotem jeszcze kilka razy...

Nie zarabiasz w USA to od czego chcesz placic podatki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wykonuję tutaj obowiązki za które otrzymuję wynagrodzenie w innym państwie. Dlatego dopytuję bo nie chcę mieć później nieprzyjemności z tego powodu że o czymś nie wiedziałem, a nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat.

Jesli wykorzystujesz wize zgodnie z przeznaczeniem nie powinienes miec problemow z podatkami. Ludzie wykonuja swoje obowiazki na targach, konferencjach, rozmowach biznesowych i nie pociaga to za soba obowiazku podatkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...