Skocz do zawartości

Potrzebna Informacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :rolleyes: Mieszkam w Irlandii ponad 14 lat,jestem samotna matka ,mój syn lat 13 obywatel Irlandii.Mam brata w Chicago,który mieszka tam 16 lat,wyjechał na wizie turystycznej i juz tam został,teraz ma obywatelstwo,żone,dziecko itd.Chciałabym z synem pojechać do nich za rok na wakacje i tu jest pytanie, czy to wogóle możliwe żebysmy dostali wizy turystyczne?Jak to wszystko trzeba zrobić?Czy brat ma mi wysłac zaproszenie?Czy on figuruje gdzies w papierach ,że został tam na "czarno"?Prosze o pomoc.Iwona :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój syn, jako obywatel Irlandii nie musi starać się o wizę. Wystarczy że wypełni ESTA.

Zaproszenie nie będzie do niczego potrzebne.

Brat na pewno figuruje, że wyjechał na turystycznej i nie wrócił.

Ty, wypełniając wniosek, będziesz musiała odpowiedzieć, że masz tam brata i że jest obywatelem, bo odpowiada się, jaki jest stan obecny.

Co konsulat zrobi z ta informacją i czy zostaniesz "ukarana" za to, że brat przesiedział wizę - tego nie wie nikt.

Pozostaje Ci starać się o wizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pokazać ze brat Ci nie pomoże w zostanie na czarno,w pracy na czarno i ze masz podstawy po zachowaniu ze wrócisz na czas.

Ważne jest ile czasu jesteś w Irlandii,czy i jaka prace masz..

Będziesz się starać o wizę w Irlandii?

I najważniejsze ze nie zrobisz tego samego jak Twój brat.

Jak jesteś tyle czasu w Irlandii pomyśl o obywatelstwie Irlandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...