Skocz do zawartości
krzych166

Nie skorzystanie z wizy imigracyjnej

Recommended Posts

Hej, mam nietypowe pytanie odnośnie wizy imigracyjnej. Czy czymś grozi nie skorzystanie z wizy imigracyjnej? Sprawę o wizę założył brat matki o wizę dla siostry z rodziną. Czy jeśli teraz nie polecę to nie będę mógł już otrzymać np B-2 gdybym chciał lecieć za rok na wakacje? Czy po prostu wiza się normalnie przedawnia i nie ma problemu że nie poleciałem. Nie znalazłem nigdzie takiego tematu ale może ktoś z was wie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wiza traci ważność i jest papierkiem ładnym . Możesz później iść po wizę turystyczną.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widziałem że na formularzu B-2 jest pytanie odnośnie poprzednich wiz. Czy ta utrata ważności jest równoznaczna z anulowaniem lub unieważnieniem? I jak ewentualnie odpowiedzieć w takiej sytuacji na pytanie: 
Has anyone ever filed an immigrant petition on your behalf with the United States Citizenship and Immigration Services? (tu chodzi o donos czy wniosek o wizę imigracyjną? tego nie jestem pewien)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzień dobry, trochę w tym samym temacie. O wizę imigracyjną postarała się teściowa, razem z mężem i dzieckiem mamy wyznaczoną rozmowę z konsulem. Ponieważ ja i dziecko nie mamy zrobionych badań i w ogóle rozważam, czy je robić, mam takie pytanie. Czy mąż może sam pojechać na tę rozmowę (ma badania) i jest szansa, że tylko on dostanie tę wizę? Czy wszyscy musimy jechać? Mi na tym nie zależy. Czy wtedy ewentualnie ja z dzieckiem mogłabym zmienić starania na wizę turystyczną? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli twój mąż wyjedzie na wizie imigracyjnej i ty będziesz zapisana w systemie jako osoba z takim procesem wizowym to szansa na otrzymanie wizy turystycznej drastycznie ci spadnie. Jak udowodnić że wrócisz do Polski skoro mąż wyjechał i tu teoretycznie też miałaś taki zamiar? Za nie wykorzystanie wizy nie ma żadnych kar. Skoro ty nie chcesz mieszkać w USA to mąż też musi się zastanowić gdzie chcę być. Jak dostanie te wizę to oczywiście musi spędzać znakomitą większość czasu w USA bo inaczej utraci swoją rezydenture i zielona kartę. 

  • Upvote 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz


×