Jump to content

DV 2006 - Kiedy ślub?


Recommended Posts

Moja dziewczyna dostała informacje że przechodzi do następnego etapu DV 2006. Dzisiaj wysyła papiery ze zgłoszeniem i będzie oczekiwać na rozmowę z konsulem. PYTANIE : Kiedy brac ślub?. Jeszcze przed rozmową z konsulemi wysłać poprawkę danych osobowych czy może zgłosić konsulowi chęć zamążpójścia. Jak wybrnąć z takiej sytuacji. Wszystkim którzy odpowiedzą serdeczne dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze przed rozmową z konsulami wysłać poprawkę danych osobowych czy może zgłosić konsulowi chęć zamążpójścia.

1. Jezeli podczas rozmowy tylko zglosi Ona chec zamazpojscia, to razem do Stanow nie wyjedziecie.

2. Mogliscie wziac slub juz teraz i wpisac Cie w papierach do Kentucky.

3. Wciaz mozecie wziac slub - ale koniecznie musicie powiadomic o tym Ambasade przed rozmowa Twojej dziewczyny, zeby i Tobie przyslano wezwanie na te rozmowe. :)

Link to comment
Share on other sites

Widzę że Twoja świadomość i znajmość zagadnień z zakresu prawa imigracyjnego jest raczej kiepska...to tak jak moja (przynajmniej jeszcze przed 14 czerwca kiedy to dowiedziałam się że albo wyjdę za mąż JUŻ!!! albo na jakieś kilka lat rozstanę się ze swoim chłopakiem... Dodam że to było 4 dni przed rozmową z konsulem :) ...Ja wylosowałam zielonkę w ramach zeszłorocznej loterii (DV-2005) i tez za najrozsądniejsze (biorąc pod uwagę fakt, że na zamążpójście byłam średnio gotowa) uważałam rozwiązanie powiadomienie konsula o takim zamiarze podczas interwiev w Warszawie... To nie jest jednak mozliwe bowiem prawo imigracyjne wyraźnie mówi że liczą się tylko związki małżeńskie zawarte PRZED wizytą w ambasadzie, niezaleznie od faktu kiedy ta zmiana stanu cywilnego miałaby nastąpić...Nieważne więc czy będzie to pół roku przed, miesiąc czy 4 dni... tak jak w moim i mojego (już męża) przypadku... ;) Doradzałabym jednak zmianę stanu cywilnego w bardziej spokojnej "otoczce" i nie tak na wariackich papierach...w końcu taka decyzja juz sama w sobie jest przecież bardzo poważna...tym bardziej jesli zamierza się "to" zrobić tylko raz... Życze więc spokoju i rozsądnych działań...POWODZENIA

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

nic nie rozumiem... chce starac sie o GC w tegorocznej loterii, slub mam zamiar wziasc za rok... tzn, ze jesli dostalabym GC i wziela slub kilka miesiecy pozniej to co? To on nie dostanie?

Jak to sie ma np. do tego, ze on tam przebywa od dluzszego czasu i czeka na GC bo aplikowal tam (nie rusza sie stamtad)?

dziekuje

[/b]

Link to comment
Share on other sites

chce starac sie o GC w tegorocznej loterii

O ile bedzie i o ile zostaniesz wylosowana - nie wyjedziesz szybciej niz w 2007 roku.

slub mam zamiar wziac za rok... tzn, ze jesli dostalabym GC i wziela slub kilka miesiecy pozniej to co? To on nie dostanie?  

Zatem nie ma problemu, na rozmowie z konsulem bedziecie juz malzenstwem. Jesli nie bedziecie - to nie dostanie wizy, umozliwiajacej wyjazd po Zielona Karte.

Jak to sie ma np. do tego, ze on tam przebywa od dluzszego czasu i czeka na GC bo aplikowal tam (nie rusza sie stamtad)?

Nie rozumiem pytania. :oops:

Link to comment
Share on other sites

Aha czyli od informacji o wylosowaniu (czyli nie przesadza ona o 100% dostaniu GC??) do czasu rozmowy z konsulem mija troche miesiecy....

zatem.. w tym czasie nalezaloby wziasc slub, zeby oboje malzonkow wyjechalo.

Czy druga polowa wplywa na otrzymanie ZK (dla mnie)np.: jest z kraju , gdzie nie otrzymuje sie teraz ZK lub jest innego wyznania niz "lubia" amerykanie? Ma to jakis wplyw?

Czy to ozn.ze jesli nie wezmiemy slubu przed rozmowa, to potem nie ma szans???

Wielkie dzieki "Chomicku"..wiem,ze pierszy stop jest za miesiac..czy w ogole bedziemy w loterii,ale potem all beda pytac ,a tu trzeba wszystko wiedziec earlier :D

Link to comment
Share on other sites

Nie ma 100% pewnosci. Najpierw dostajesz informacje ze zostales wylosowany i tyle. Wylosowali okolo 100 tys osob, wiz do przyznania oklolo 50 tys, juz widac ze polowa sie nie zalapie, druga sprawa kazda osoba wylosowana zabiera srednio ze soba jeszcze jedno osoba ( wiadomo jeden nie jest samotny wyjedzie sam, drugi/a z zona/mezem i tojka dzieci, wiec znow odpada polowa. I tak z tych 100tys wylosowanych to tak co czwarty dostaje zk.

A wiec wylosowali cie to masz szanse na ewentualna rozmowe w sprawie wizy imigracyjnej, umowili cie na rozmowe masz szanse na wize imigracyjna, przeszedles rozmowe pomyslnie ma zk prawie na 100%.

Jedni beda czekac ze 3 miesiace ( powiadomienie w lipcu rozmowa w pazdzierniku), inni z 1,5 roku ( powiadomienie w maju rozmowa we wrzesniu nastepnego roku). Najbardziej termin rozmowy determinuje numer sprawy jaki zostal ci przydzielony.

Jezeli na wyjezdzie we dwoje to by nalezalo.

A togo to nie wiem czy jak bys np mial zone chinke i chinczycy byliby wylaczeni ( i miala by tylko obywatelstwo chinskie) czy mogla by dostac wize z puli loteryjnej. Ogolnie jest ze kraje sa wylaczone z losowania .

Nie ma szans na co?

Na pewno wtedy zlatwienie zk dla wspolmalonka bedzie wymagalo sporo zachodu, papierkow i przede wszystkim czasu.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...