Skocz do zawartości

EMIGRACJA CAŁEJ RODZINY DO USA


Paulina Chmielek

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, KaeR napisał:

I ta fundacja zna jakieś tajne wizy do USA niż te, o których mówi departament stanu? Kategoria GC EB-16?

Szanowny Panie, wedle moich obserwacji proces wizowy trzeba dobrze "ugryźć" i o taką pomoc mi chodzi - która droga byłaby dla mnie najlepsza.

Śmieszkowate takie komentowanie, zupełnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie dziw sie, ze troche sobie "smieszkujemy", bo wystarczy sie naprawdę lekko wysilic zeby sobie uświadomić ze sa tylko 3 drogi legalnej imigracji do USA, wszystkie 3 zostały wymienione. Średnio kilka razy w tygodniu przychodzą tu na forum osoby z takim samym pytaniem, wystarczyłoby chociażby przejrzeć kilka stron tego forum na ogólnym. Odpowiadając na Twoje pytanie, tak, łatwiej jest wyjechać do Kanady, maja programy pracownicze bodajże z losowaniem, dokładnie nie orientuje sie ale jest tu podforum o Kanadzie, możesz tez dopytać sly6 bo on ogarnia te tematy bardzo dobrze. Jesli Twoim celem jest Kanada to próbowanie jakiejkolwiek drogi tam przez USA to jest całkowicie bez sensu, to tak jak pójście do łazienki przez strych i piwnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paulina Chmielek napisał:

Szanowny Panie, wedle moich obserwacji proces wizowy trzeba dobrze "ugryźć" i o taką pomoc mi chodzi - która droga byłaby dla mnie najlepsza.

Śmieszkowate takie komentowanie, zupełnie bez sensu.

Szanowna Pani, nic nie było w tym śmieszkowatego. Szanowna Pani dostała odpowiedź, że loteria lub sponsorowania pracownicze. Może jeszcze Szanowna Pani wyjść za mąż za obywatela USA lub zainwestować określoną sumę pieniędzy. 

Tajnych kategorii GC nie ma (jakby fundacja o nich wiedziała to by nie były tajne).

Ludzie tu "gryzą" temat wiz jak nigdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paulina Chmielek napisał:

Witam,

może pytanie zbyt ogólne - jak nie na miejscu - usunę.

Chcę wyjechać do USA z rodziną, na stałe (dwoje dzieci, ja i mąż). Czy istnieje jakaś instytucja, fundacja, która pomaga w doborze odpowiedniej wizy, znalezieniu pracy? Czy taki wyjazd jest wogóle realny (to pytanie oczywiście do Polaków, którzy już przebywają w USA)?

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki

Doczytaj bo nie jestem pewien ale jak zainwestujesz w USA 500 tys $ to dostaniesz zielona karte, 500 tys np mozesz kupic dom w USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Robert7 napisał:

Doczytaj bo nie jestem pewien ale jak zainwestujesz w USA 500 tys $ to dostaniesz zielona karte, 500 tys np mozesz kupic dom w USA

No nie do konca. Inwestowanie musi dotyczyć biznesu a nie kupna domu. I jest sporo formalności przy tym, trzeba min zatrudniać min bodajże 10 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to forum dla już zorientowanych :D
Dziękuję Patipitts za podanie kontaktu. Owszem, są 3 drogi, tylko teraz pytanie, która dla mnie jest najbardziej prawdopodobna do sfinalizowania - bo z tego co widzę, przynajmniej dwie by mnie obejmowały.

Gwoli wyjaśnienia - nie widziałam tematu, w którym ktoś porusza kwestię wyjazdu z całą rodziną, na hop hurrra. Ale może źle szukam.

Jednak mentalność narodowa nie zmienia się nawet poza krajem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Robert7 napisał:

Doczytaj bo nie jestem pewien ale jak zainwestujesz w USA 500 tys $ to dostaniesz zielona karte, 500 tys np mozesz kupic dom w USA

Nie do końca. W projekt, który stworzy 10 miejsc pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczym nie różni sie emigracja rodziny od pojedynczej osoby, rodziny nie maja żadnych przywilejów. Nie rozumiem przytyku o mentalności. Dostałaś odpowiedz przecież. Jesli nie macie z mężem żadnych specjalistycznych zawodów to zostaje tylko i wyłącznie loteria, macie większe szanse bo możecie oboje aplikować i wystarczy ze jedno z was wylosuje. Pamiętajcie ze loteria moze zostać zlikwidowana w każdej chwili, zgłoszenia do następnej loterii bedzie mozna wysyłać w okolicach listopada a wyniki sa w maju. To tyle jesli chodzi o drogę emigracji w waszej sytuacji, nie ma innej, no chyba ze sie rozwiedziecie i znajdziecie i. Ych partnerów (obywatelow USA) albo wspomniana wyżej inwestycja 500tys $ w biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...