Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Weststarr napisał:

Witam, mam takie pytanko na jakim poziomie w USA jest dyplom ukonczenia Polskiego technikum, wraz z dyplomem i tytulem technika ?

Jak umiesz coś zrobić w tym zawodzie to jest coś warte, jak nic albo średnio - to analogicznie nic albo średnio. Tak czy siak do biura to po tym nie pójdziesz w zawodzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pepeaz napisał:

apprenticeship training

To moze byc mylnie odebrane, bo AP mozna robic jak sie ma i tytul licencjata (przypuszczam, ze stopien edukacji nie ma wiekszego znaczenia). Po AP pracodawca moze oczekiwac, ze ktos ma nationally-recognized certification.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktos poprawi jezeli sie myle, ale mi sie wydaje ze w USA to bedzie po prostu high school, bo nie ma tu czegos takiego jak technikum, i nie bardzo jest cos takiego jak apprenticeship training. Masz dyplom z high school, ewentualnie (jezeli ktos bardziej podpyta) technical high school. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, katlia napisał:

Niech mnie ktos poprawi jezeli sie myle, ale mi sie wydaje ze w USA to bedzie po prostu high school, bo nie ma tu czegos takiego jak technikum, i nie bardzo jest cos takiego jak apprenticeship training. Masz dyplom z high school, ewentualnie (jezeli ktos bardziej podpyta) technical high school. 

 

Zgadzam sie. Jest jeszcze Vocational school (szkola zawodowa), ale ja bym nie mieszal, tylko walnal HS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pepeaz napisał:

Wikipedia mowi, ze technikum to Vocational Technical High School for .......link

W tym samym linku jest, ze to zawodowka: zasadnicza szkoła zawodowa (vocational school, 3 years), designed for those who want to start working immediately after finishing their compulsory education. 

Nie ma dobrego odpowiednika technikum, zeby w USA zrozumieli bez drapania sie w glowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...