Skocz do zawartości

VPN


kontrol

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, kontrol napisał:

280zł na rok. hmm trochę dużo, ale dobra. Dam radę sam to ogarnąć? Wystarczy kupić i zainstalować jak antywirusa i już wszystko działa? Wystarczy mi na razie chyba tylko na telefonie. na komputerze nie trzymam tylu informacji co na tel i przez komputer korzystam głównie z jednego źródła internetu. Tutaj jedynie dostawca internetu może mnie śledzić heh. Natomiast na telefonie moje dane są bardziej narażone. (tak mi się wydaje). Więc mógłbyś wytłumaczyć w skrócie jakie są skutki tego VPNa? Zwalnia prędkość połączenia? Nie będzie zawieszało mi GPS'a w google? Mam np ustawione w telefonie namierzanie w razie zgubienia itp. Poza tym pokazuje mi fajne miejsca w pobliżu których jestem itp Czy z VPNem nie będzie wykrywało mnie np w Niemczech? 

Będzie wolniej, musi być, nawet jeśli firma od VPN zapewnia ze przydziela dowolne pasmo to i tak cały twój ruch będzie kierowany przez ich serwery. GPS bedzie dzialal jesli masz prawdziwy moduł GPS w nim, dane są tylko używane do poprawienia jakości sygnału jeśli jest słaby. Ale mozesz sprawdzic czy twoj telefon ma prawdziwy moduł GPS, chyba wiekszosc ma.

Tylko tu jest taki myk, że jeśli program ktory uzywasz do wyświetlania map używa geolocation API -  https://dev.w3.org/geo/api/spec-source.html to dane beda wysyłane z pominięciem VPN. Także jak jesteś paranoikiem to ściągnij na komórkę program który ma mapy offline (Tomtom itd), wyłącz zupełnie dane po sieci komórkowej i wifi i jeśli masz prawdziwy GPS w telefonie twoja pozycja w miejscach gdzie satelity są dobrze widoczne będzie się poprawnie wyświetlała. Albo kup sobie jakiegoś Garmina i wyrzuć komórkę, tak będzie najbezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja żadnym paranoikiem nie jestem. Nie mam jakichś super ważnych danych na komórce, czasami po prostu zaloguje się na maila, czasami na stronę banku ING. Z komunikatorów korzystam z WhatssUp do przesyłania zdjęć i szybkich wiadomości i w sumie to tyle. Najchętniej nie kupował bym żadnego VPNa bo dla mnie to problem i wydatek. Nie znam się na tym, ale jeśli piszecie, że warto to zrobić to zrobię to. Chcę po prostu spać spokojnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
Dnia 4/5/2017 o 17:06, jkb napisał:

Ja uzywam AirVPN

Dzisiaj wykupiłem 30-dniowy abonament u nich z myślą o wyjeździe od 14-go czerwca. Jak się okazało abonament wystartował automatycznie po tym jak otrzymali środki, więc napisałem do nich czy jest opcja zamrożenia usługi do momentu mojego wylotu. Odpisali mi, że co prawda nie ma takiej opcji, ale zamiast tego dodadzą mi gratis 7 dni :) To jest customer service!
Dodatkowo przyjmują płatność w bitcoinach, więc dla mnie dodatkowy plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, motorolnik napisał:

Dzisiaj wykupiłem 30-dniowy abonament u nich z myślą o wyjeździe od 14-go czerwca. Jak się okazało abonament wystartował automatycznie po tym jak otrzymali środki, więc napisałem do nich czy jest opcja zamrożenia usługi do momentu mojego wylotu. Odpisali mi, że co prawda nie ma takiej opcji, ale zamiast tego dodadzą mi gratis 7 dni :) To jest customer service!
Dodatkowo przyjmują płatność w bitcoinach, więc dla mnie dodatkowy plus.

Tak jest, sa dosc swietni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...