Skocz do zawartości

motorolnik

Użytkownik
 • Zawartość

  371
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

25

O motorolnik

 • Tytuł
  Rezydent FORUM

Ostatnie wizyty

2001 wyświetleń profilu
 1. Pobyt w szpitalu w USA

  Osoby przebywające w USA często stosują crowdfunding żeby pokryć koszty opieki zdrowotnej.
 2. New York Pass

  Na tak krótki pobyt może niekoniecznie się opłaci, ale jest jeszcze CitiBike https://www.citibikenyc.com/pricing
 3. Chciałem Powiedzieć Że...

  Jak już będziesz na wyspie imigrantów, to może "hard hat tour" po starej części gdzie były szpitale. "Ruin porn", jest trochę historii i nawet techniki, w tym wizyta w starej kostnicy. https://www.statueoflibertytickets.com/Hard-Hat-Tour-of-Ellis-Island/ Z bardziej technicznych tematów mogę też polecić NY Transit Museum w starej nieczynnej stacji metra http://www.nytransitmuseum.org/ Stare wagony, sterownia, turnstiles, itp.
 4. New York Pass

  Ja miałem taką cztery lata temu (City GO Card). Powody że się na nią zdecydowałem były: 1) że zapłacę mniej niż za indywidualne bilety, 2) własnie oszczędzenie na kolejkach. Dobrałem sobie cztery atrakcje: Empire State Building Metropolitan Museum of Art (includes same-day admission to the Cloisters) Top of the Rock American Museum of Natural History Jeśli chodzi o oszczędności, to zarówno MMA jak i AMNH wtedy w 2014 oferowały wejście 'pay as much as you wish', więc jakby ktoś chciał kupić je samemu to pewnie by mógł wydać jakieś symboliczne parę dolarów. Jednak w tym roku MMA wprowadziło pełnopłatne bilety dla osób spoza Nowego Jorku. Nie wiem czy różnego rodzaju pass-y to zaczęły uwzględniać, ale przy kalkulacjach warto to brać pod uwagę. Sumarycznie, zamiast 'face value' które mi wyliczył system, czyli $105, zapłaciłem $74. Jeśli chodzi o kolejki, to w żadnym w tych miejsc nie było problemu. Nawet chyba pamiętam, że w ESB albo TotR mieszali ludzi ze zwykłej kolejki z tą priorytetową, bo było tak luźno. To był koniec sierpnia. Czy Ci się opłaci - ja sobie zrobiłem arkusz, dla różnych kombinacji atrakcji wychodziło że zwykle osobne bilety będą kosztować mniej, a ta czwórka którą wybrałem była rzadkością żeby zejść poniżej zwykłej sumy cen biletów. Na City GO Card zdecydowałem się tez dlatego, że mogłem dobrać sobie atrakcje samemu, dla pozostałych passów predefiniowane zestawy mi sie nie kalkulowały.
 5. Loteria Wizowa DV 2019

  Racja, zapomniałem o przesunięciu terminu ... :facepalm:
 6. Loteria Wizowa DV 2019

  Zwykle o tej porze chyba jakieś odliczanie już było w wątku. A w tym roku albo jakoś nadzieja w ludziach zgasła albo hiperentuzjastów tym razem nie obrodziło. Jak by nie było ostatnia historyczna szansa i wszystko się okaże za miesiąc.
 7. "LAST WEEK TONIGHT" by John Oliver

  Ba! Legenda. Nie zawsze pamiętam żeby sprawdzić jego kanał na YT, ale jest genialny. Część mojej amerykańskiej rozrywki: SNL + Colbert + Samantha Bee + Oliver.
 8. Poszukiwana kompanka

  Jeśli chodzi o US Open to służę radami - byłem dwa razy. W czerwcu rzeczywiście polecam Mermaid Parade (16 czerwca Coney Island https://www.coneyisland.com/event/mermaidparade2018) i te w następny weekend. I jeszcze do 10 czerwca w Whitney jest retrospektywa Granta Wooda (American Gothic - mój awatar) https://whitney.org/Exhibitions/GrantWood
 9. Poszukiwana kompanka

  Ja byłem sam w NYC cztery razy, nie widzę powodów dlaczego trzebaby to odradzać, chyba że ktoś naczytał się raportów napaści głęboką nocą na samotne kobiety-turystki.
 10. Kiedy Lecisz?

  @szymon2324 ja leciałem w 2014. Do USA był lot łączony, KRK-HEL-LHR Finnair, potem LHR-JFK AA. Z powrotem był już 100% Finnair, JFK-HEL-KRK. Z całości zapamiętałem straszną ciasnotę w AA fo JFK, oraz luz z powrotem z JFK (okazało się że miejsce obok mnie było wolne i tylko w trakcie lotu jakaś dziewczyna się do mnie dosiadła na prośbę obsługi, bo tam gdzie siedziałal płakało dziecko).
 11. Odrzucony wniosek

  Ja też sprawdziłem paszport i dla IO na JFK mam tak: - data przybycia w pieczątce, druga data ręcznie długopisem, - 2014, byłem 8 dni, wpisali mi wyjazd 6 m-cy później - 2015, byłem 15 dni, wpisali mi wyjazd miesiąc później - 2016 i 2017, byłem ponad 4 tyg., wpisali mi 6 m-cy później.
 12. Chciałem tylko przypomnieć, że w Krakowie istnieje i całkiem dobrze funkcjonuje komunikacja publiczna, a dla mniej zamożnych usługi transportowe w postaci taksówek itp. Podróż można zaplanowac tutaj: http://krakow.jakdojade.pl/ Od przyjezdnych oczekuje się, że samochody zostawią poza miastem na parkingach P&R, z których przesiądą się do komunikacji publicznej aby dojechać do centrum. Zasadniczo dążymy do rozwiązań znanych z rozwiniętych krajów cywilizacji świata zachodniego.
 13. Loteria Wizowa DV 2019

  Do mnie przyszło 2017-10-19 18:22 Announcement for DV-2019 Entrants Nadawca: DONOTREPLY@dvlottery.state.gov Dear Diversity Visa Program entrant: Please check www.dvlottery.state.gov for an important announcement regarding your Diversity Visa Program entry. Remember, only internet sites that end with the ".gov" domain suffix are official U.S. government websites. Many other websites (e.g., with the suffixes ".com," ".org," or ".net") provide immigration and visa-related information and services. The Department of State does not endorse, recommend, or sponsor any information or material on these other websites. The Department of State, KCC, or any other U.S. government entity will never ask you to send money via email or request that you reply with personal information. The only fee associated with the DV program will be paid at the time of your interview. U.S. Department of State
 14. Jak najlepsze ubezpieczenie zdrowotne.

  Ja do tej pory korzystałem z AON. Płaciłem dla mojego wariantu chyba 6,5 PLN na dzień.
×