Jump to content

motorolnik

Użytkownik
 • Posts

  592
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

motorolnik last won the day on July 19

motorolnik had the most liked content!

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  He/Him/His

Recent Profile Visitors

3,073 profile views

motorolnik's Achievements

Rezydent FORUM

Rezydent FORUM (2/2)

82

Reputation

 1. FrenchBee ostatnio dołączył jako nowy low cost latający między USA i Europą. Ale i tak najlepiej pewnie szukać przez flights.google.com
 2. Tak, ale jeśli masz urządzenia zabezpieczone hasłem to nie mogą Cię zmusić do ujawnienia haseł i kodów dostępu.
 3. Ja się kiedyś zastanawiałem czy i gdzie jest granica jeśli chodzi o ocenę przez oficera CBP czy gość jest wystarczająco dziany że nie ma go o co podejrzewać. Zakładam, że gdy np. do USA przylatuje córeńka jakiegoś rosyjskiego oligarchy, albo książe z Monako, to z punktu widzenia CBP raczej nie po to żeby zap****ć na nielegalu. Co więcej, oboje mają raczej tyle kasy, że nie pracują bo nie muszą, więc na pytanie o zatrudnienie zgodnie z prawdą odpowiedzieliby że nie pracują. Jak w ogóle wtedy taka rozmowa przebiega? Ciekawe czy oficer CBP widzi jaką klasą przyleciał delikwent i czy np. tych co przylecieli biznesem albo pierwszą to w ogóle sie nie czepiają.
 4. Byłem w obu krajach i nie mam wrażenia że jest jakas dramatyczna różnica na korzyść american english.
 5. Mam nadzieję że argument, który przeważył był większy niż 200k CHF / yr A tak poza tym to zgadzam się z przedmówcami - Szwajcaria to absolutna czołówka jeśli chodzi o poziom życia. Powodzenia!
 6. No to z podróżą wyszłoby taniej niż w USA, nie?
 7. A to nie jest tak, że z uwagi na czterojęzyczność w Szwajcarii mimo że w różnych kantonach dominuje konkretny z nich, to i tak idzie się dogadać w pozostałym?
 8. Tylko jest ten detal, że samo rozprzestrzenianie się wirusa daje mu możliwość dalszych mutacji. Pytanie jak na zamykanie granic wpływają te statystyki? Na moje oko trend się odwraca i zamiast mysleć o tym kiedy USA się otworzy na Schengen raczej teraz bym się spodziewał że nie tylko nic się nie zmieni ale może nawet EU się znowu zamknie na USA.
 9. A tymczasem kolejna fala się zbiera. Teraz Delta, potem będzie jakaś inna, wszystko wyhodowane na piersi antyszczepionkowców.
 10. Na pewno jeśli chodzi o sytuację, w której osoba szukająca rady jest świadoma tego, że sama w oczywisty sposób, z uwagi na zauroczenie, jest 'biased' i może nawet podświadomie blokować pewne argumenty, to przynajmniej teoretycznie doradzający na forum są pozbawieni tego 'biasu' i mogą zaprezentować sytuację z inneg punktu widzenia i rzucić nowe światło. Ja nie ukrywam, że mam mocne podejrzenia co do tego że oblubieniec cały czas jest zwolennikiem T****a, w sytuacji gdy obecnie w USA jego zwolennikami na dzień dzisiejszy, po całej tej historii z próbą zamachu stanu, są głównie osoby "for all the wrong reasons". Nawet ostatnio w mainstreamowym programie który oglądałem T. został wprost nazwany faszystą. Niestety po prawej stronie amerykańskiego internetu Polska jest malowana jako kraj, w którym amerykański reakcjonista może sobie znaleźć "tradwife" żeby mu rodziła białe chrześcijańskie dzieci. Moje posty w tym wątku zmierzają do tego żeby potwierdzić, tudzież odrzucić hipotezę roboczą, że oblubieniec ma takie intencje.
 11. A ja mam jeszcze dwie rzeczy do OP: 1. czy oblubieniec mieszka w jakimś większym mieście, czy raczej gdzieś na przedmieściach albo na wsi? Jaki stan, tak w ogóle? 2. wspomnij mu w ramach ciekawostki, że Biden i Kalifornia, każde z osobna, kopiują nasze polskie 500+ i zobacz jak zareaguje. Źródła: https://www.whitehouse.gov/child-tax-credit/ https://www.cnbc.com/2021/07/15/california-approves-first-state-funded-guaranteed-income-plan.html
 12. Wiem że JRE może się wydawać przesadzony, niemniej jest on postacią, która jest traktowana jako "gateway" w analizach ścieżek radykalizacji. Ref: Auditing Radicalization Pathways on YouTube, Ribeiro, M.; Ottoni, R.; Almeida, V.; West, R.; Meira Jr, W.; arXiv:1908.08313 2019 [1]
 13. Posiadam większą niż przeciętny obywatel USA albo PL wiedzę na temat amerykańskich prawicowych organizacji wywrotowych, faszystowskich, neonazistowskich, ich źródeł propagandy, symboli wykorzystywanych do identyfikacji grupowej, itd. Jeśli chciałabyś skorzystać ze screeningu twojego oblubieńca to wbijaj na PW. Jako pytania kontrolne zapytaj go o: 1. czy może zaproponować jakieś podcasty do posłuchania, żeby poznać głębiej amerykańską kulturę - tutaj będzie można stwierdzić czy sam się radykalizuje (np. Joe Rogan, Jordan Peterson, VDARE, Ben Shapiro, posobiec, Nick Fuentes, Michelle Malkin, Andy Ngo, Cernovich, Candace Owens, Richard Spencer, Red Ice, Tucker Calrson, Laura Ingraham, Alex Jones, Sean Hannity, itd.) i czy sam będzie chciał skorzystać z okazji żeby Ciebie zradykalizować. 2. jak zareaguje jak mu powiesz że widziałaś fajne filmy z kanału Full Frontal with Samantha Bee albo The Amber Ruffin Show na youtube. 3. czy wie o co chodzi z ruchem "incel" - udawaj że nie wiesz, przypadkiem usłyszałaś w czyjejś rozmowie. Czy widziałaś u niego któreś z tych symboli: https://www.adl.org/hate-symbols
×
×
 • Create New...