Skocz do zawartości

motorolnik

Użytkownik
 • Zawartość

  353
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

22

O motorolnik

 • Tytuł
  Rezydent FORUM

Ostatnie wizyty

1910 wyświetleń profilu
 1. Loteria Wizowa DV 2019

  Mógł zrobić literówkę w adresie email.
 2. Dług w szpitalu, firma windykacyjna OVAG.

  Jeszcze a propos kosztów leczenia bardzo ciekawy tekst sprzed kilku dni: https://splinternews.com/how-to-not-die-in-america-1822555151
 3. Tak mi się przypomniało a propos...
 4. Transfer pieniedzy

  A to jak najbardziej. Oni strasznie się tego boją, o czym między innymi świadczą niedawne działania w efekcie których zablokowano płatności kartami VISA powiązanymi z kryptowalutami.
 5. Transfer pieniedzy

  Bitcoin już stracił jako środek do wykonywania płatności po pierwsze ze względu na czas przetwarzania a po drugie ze względu na prowizje. Między innymi z tego powodu swego czasu powstał Litecoin, który ma niskie prowizje i szybkie przetwarzanie. Np. Steam z tego powodu porzucił bitcoina jako środek płatniczy, podobnie jak coraz więcej innych podmiotów.
 6. Chciałem Powiedzieć Że...

  Nam w zywkłych zastosowaniach wystarczała ciepła woda z ludwikiem oraz potem płukanie acetonem z tryskawki (to był lab syntezy organicznej). Laba nie było stać na wanny ultradźwiekowe ani inne wynalazki. W wyjątkowych przypadkach próbowało się inne rozpuszczalniki, np. smar silikonowy bardzo dobrze myje chlorek metylenu, jak to nie pomagało to sięgałem po chloroform, DMF, octan etylu, .... Trwałe zabrudzenia nieorganiczne nam z reguły nie przeszkadzały (jakieś zmatowienia szkła, itp.) więc rzadko się nimi przejmowaliśmy. Szaremu obywatelowi niewiele powyższe da ponieważ "zlewki", czyli płynne organiczne pozostałości m.in. myciu podlegają ściśle kontrolowanej utylizacji, dodatkowo odczynniki zawierające chlorowce zbierane są do osobnych kontenerów i ich utylizacja jest droższa. Kuwety NMR suszyło się dodatkowo w piecu ceramicznym a szkło do reakcji w warunkach bezwodnych wypalało się palnikiem.
 7. Chciałem Powiedzieć Że...

  Mam doktorat z chemii organicznej więc dla mnie kumaryna jest jedna. Nie ma jednej "na trutki" a drugiej do wódki. Tu nawet nie ma izomerii optycznej ani racematów.
 8. Chciałem Powiedzieć Że...

  Żeby była jasność - trawka jest dla ozbody, kumaryna ze słoika jest dosypywana dla smaku, bez znaczenia czy to Polska czy USA.
 9. Perfumy w walizce

  Z perfumami w walizce (w przeciwieństwie do bagażu podręcznego) może być problem innego rodzaju - kiedyś zapakowałem je do checked baggage i niestety podciśnienie w luku bagażowym było takie, że część perfum została wyssana na zewnątrz. Flakon był w zip bag i na szczęście po walizce się nie rozlało, ale musiałem dodatkowo to opakować przed następnym lotem żeby ograniczyć przecieki.
 10. Prezydent Donald Trump - wydarzenia

  Ostatnio też bardzo sobie upodobał sprowadzanie pracowników sezonowych (kuchnia, kelnerzy itp.) do maralago na wizach H2-B. http://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/trump-foreign-worker-visas-mar-a-lago-made-in-america-week-a7853436.html
 11. Prezydent Donald Trump - wydarzenia

  Z dodatkowym bonusem w postaci pracy w pyle azbestowym.
 12. tRump porównał parę dni temu legalnych imigrantów na ZK (Diversity Visa) do zawartości kosza na śmieci... plus inne epitety. https://www.vox.com/policy-and-politics/2017/12/15/16780948/trump-diversity-visa-legal-immigration
 13. Popatrz na wizy EB-1, EB-2, NIW. To wszystko już jest.
 14. John Wayne Gacy, Richard Kulkinski, Polska Mafia
×