Jump to content

Wiza j1 i two-year home residency requirement


Recommended Posts

Czy ktoś może po wizie J1 z two-year home residency requirement próbował znieść ten wymóg i pojechał w przeciągu 2 lat na kolejny J1 lub H-1B? H-1B na pewno jest objęte, ale może na kolejne J1 nie trzeba znosić w ogóle wymogu (?)

Link to comment
Share on other sites

To się tyczy tylko wiz H,L,K i wiz imigracyjnych. Także ten konkretny zakaz nie obejmuje kolejnych J1, ale prawie na pewno  nie będziesz w stanie wyjechać w tej samej kategorii i dla tego samego sponsora. Tam każda kategoria ma określone co i jak często można powtarzać - ale to jest zupełnie niezależne od 2 year home residency.

Link to comment
Share on other sites

45 minut temu, icecream napisał:

A wiesz gdzie można o tym dokładnie doczytać? Jest u nas dziewczyna, która ma drugi raz J1 w tym samym miejscu, wydaje mi się, że ta sama kategoria. Tylko ona nie miała 2 year home res.

Może po prostu przedłużyła pierwotny program? Przepisy są w CFR 22 Part 62: https://www.ecfr.gov/cgi-bin/retrieveECFR?gp=&SID=1bc531bf257789e45b3049bff8b50d64&r=PART&n=22y1.0.1.7.35 , odszukaj sobie kategorie o którą ci chodzi w sekcji B i zobacz czy są tam zapisane jakies ograniczenia. Generalnie to sponsor powien wiedzieć czy i jak można powtarzac dany program czy też go zmienić. 

Link to comment
Share on other sites

Nie, już widzę - wystarczy być krócej niż 6 miesięcy :-)

Tu jest fajna grafika z wyjaśnieniem: http://iss.ucmerced.edu/ucm-departments/j-1scholars/bars

I tu na temat 2 year residency - http://iss.ucmerced.edu/ucm-departments/j-1scholars/212e

 

Edit: chociaż może to chodzi o aplikację na tą jedną kategorię reserach scholar/professor (?) Muszę doczytać więcej jednak...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

UPDATE:

Już wszystko wiem, więc napiszę jakby ktoś potrzebował - 2 year home residency dotyczy tylko aplikacji na H-1B, L-1 i rezydenturę - zielona karta. J1 nie ma w ogóle z tym związku. Kolejną J1 w innej kategorii można nawet od razu stosując się do tego: http://iss.ucmerced.edu/ucm-departments/j-1scholars/ba

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...