Jump to content

WYLOSOWAŁEM - Jestem w usa mniej niż 180 dni


Recommended Posts

Ironia losu chciała że w roku w którym zdecydowałem się na pozostanie w USA na stałe musiałem wylosować zieloną kartę.
Mój termin wyjazdy minął 5 stycznia. Wiec jestem jeszcze poniżej 180 dni. Umówiłem sie z dobrym adwokatem imigracyjnym i teraz zastanawiam się nad szybkim spakowaniem manatków i wyjazdem do polski. Zastanawiam mnie jednak co będzie w polskim konsulacie i czy na granicy nie będą robić problemow. Jak ogólnie cała sprawa może przebiegać i jak powinienem się zachowywać. Mam tu dużo rodziny, a wcześniej byłem kilka razy w stanach i bylem sponsorowany sprawa nie doszła do skutku. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ. Nie ukrywam zdenerwowania bo cała sytuacja obraca mi życie do góry nogami. Poza tmy w tym roku rozliczyłem się z podatków założyłem tu firmę. Zastanawiam się czy w ogóle jest jakaś szansa na tę GC.

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. 

Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply

jest szansa jak wyjedziesz do tych 180 dni.. Rozliczyłeś się na jaki numer oraz co robisz .firma?

kto wie co może wyjść ze zarabiałeś na wizie turystycznej po zmianie administracji.

Link to comment
Share on other sites

W piątek mam jedno spotkanie z adwokatem i tydzień później kolejne z innym. Firma zajmuje się fotografią i web design
Uzyskałem numer TIN rozliczyłem się 2 razy za 2015 i 2016. 

Pisałem o tym prawie dwa lata temu - karty dostaliśmy w 2009, ale adwokat zawiązał konspiracje z moją ciotką w usa i doili kase od rodziców sponsorów potem sponsor zmarł i sprawę odkręcaliśmy międzyczasie ciotka sabotowała całość wysyłając dodatkowe aplikacje z naszymi danymi i dostaliśmy odmowę po 2 odwołaniach ogólnie 13 lat czekania. 

 

Link to comment
Share on other sites

Adwokat jest dobry ( nie jest tani ) ale kilku osobom ocalił dupę przed deportem przy sprawie która była wcześniej nie do rozwiązania. 
Zastanawia mnie jednak podejście konsula w Warszawie, wiem że są tacy którzy na samą wieść o przekroczeniu terminy wizy mówią - NIE 

Link to comment
Share on other sites

Stąd moja decyzja o adwokacie. Nie mam zamiaru się poddać bo to co się tu odstawiało przez ostatnie kilka lat z powodu GC i całego sponsorowania rozwaliło mi całą rodzinę. Ale nie o tym. Zastanawiam się w jaki sposób się zachowywać w stosunku do konsula co mówić a czego unikać, na pewno nie mogę kłamać bo oni są na to uczuleni. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, plcivil napisał:

Poza tym słyszałem że całą procedure jakimś cudem można załatwić w USA, ale nie wiem czy to nie są bajki 

 

Ty się na to juz nie lapiesz i to radę masz za darmo. Musisz utrzymać legalny pobyt do czasu rozmowy a Ty juz jesteś nielegalnie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.
×
×
  • Create New...