Jump to content

Recommended Posts

Witam serdecznie. Jako informatyk stwierdziłem,że może spróbuję swojego szczęścia w Stanach i wysłałem parę CV - okazało się,że jest jedna zainteresowana firma, niestety ich rekruterka nie miała do czynienia z osobą z Europy, która wymaga sponsoringu - dotychczas rekrutowała już ludzi,którzy sponsoring posiadali. Stąd powstała kwestia zbadania formalności - zarówno z mojej strony jak i rekruterki.

Z tego co przejrzałem na forum to widzę,że takowe wizy pracownicze są przyznawane raz do roku (a nie ciągle) czyli tak naprawdę dopiero w przyszłym roku mógłbym wyjechać ? Bo na stronie ustraveldocs nic takiego nie wyczytałem. Chyba,że jest jakaś magia,że pracodawca nie może znaleźć pracownika i wiza jest przyznawana "poza loterią"

Dodatkowym problemem jest brak wyższego wykształcenia - mam 7 lat doświadczenia w branży IT i ukończone technikum informatyczne i nie do końca wiem jaką wizę ewentualnie wybrać. Czytałem już na forum,że do H1-B nie trzeba mieć wyższego,bo liczą też udokumentowane doświadczenie - chciałbym potwierdzić czy to nadal tak działa? A jeśli nie to o jaką wizę wtedy trzeba wnioskować?

I co ze swojej strony musi zrobić pracodawca,żeby umożliwić mi możliwość złożenia wniosku? Czytałem o formularzu I129 i USCIS oraz o tym,że to drogi i czasochłonny proces, ale no właśnie - co oznacza,że to drogi i czasochłonny proces? I jak to wygląda w praktyce od strony pracodawcy ( o ile ktoś wie? )

Sprawdzałem również raporty - administratorzy są w czołówce osób,które wizy otrzymują (ostatnie dwa lata to okolice 40-45 miejsca), do tego oferta jest z Austin i Teksas również ma dużą ilość przyjętych pracowników z wizami.

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę i poradę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zacznij od tej strony

 

https://www.uscis.gov/

poczytasz o zmianach w wizach pracowniczych i ze Amerykanin pierwszy ma być przyjęty. Tam masz kiedy możesz liczyć na wizę.opłaty bez prawnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minut temu, dawidos160 napisał:

Czytałem już na forum,że do H1-B nie trzeba mieć wyższego,bo liczą też udokumentowane doświadczenie - chciałbym potwierdzić czy to nadal tak działa? 

Tak dziala to tak, ale masz troche za malo, potrzebujesz 12 lat doswiadczenia i to w zawodzie. Zasada jest 3 lata doswiadczenia = 1 rok studiow. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

37 minut temu, vlade napisał:

Tak dziala to tak, ale masz troche za malo, potrzebujesz 12 lat doswiadczenia i to w zawodzie. Zasada jest 3 lata doswiadczenia = 1 rok studiow. 

A nie ma jakichś bonusowych punktów za technikum? ;) Wszak mam papier poświadczający zdobycie zawodu

 

Sly - stronę główną USCIS znałem - tylko ciężko mi się było czegoś tam doszukać. A jaka jest szansa na wizę EB-3 jako skilled worker?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...