Jump to content

przewożenie alkoholu i papierosów pytanka


domix

Recommended Posts

Hejka, mam pytanie.

Lecę w te wakacje do USA i chciałabym wziąć ze sobą dwie butelki wódki. Konkretnie to zostałam o to poproszona przez osobę, która ma tam obywatelstwo -na prezent, nie dla mnie. Ja mam 20 lat skończone, ale wg prawa tamtego nadal będę nieletnia. Jednak ta osoba mi mówi, że spokojnie przewiozę.

Ogólnie rozchodzi się o to czy ja będę musiała gdzieś wpisać, że przewożę alkohol? Nie będę kłamać przecież. I tutaj: w razie czego to zabiorą mi te butelki i tyle, czy wpiszą jakiś mandat i tym podobne, będę miała problemy na granicy? 

Chcę też wziąć dla tej osoby papierosy, ale na to chyba nie zwrócą szczególnej uwagi??

Mogę zaryzykować samo zabranie, ale jakby mieli gdzieś to sobie "zanotować", dać mi mandat itp (nie wiadomo jaki), to wolę sobie odpuścić i powiem, że za rok spoko, ale teraz nic im nie przywiozę takiego i tyle. Nie chcę ryzykować przez jakieś pierdoły, ale wolę się jeszcze upewnić jak to może wyglądać w praktyce - może ktoś tutaj ma taką wiedzę ;) 

Pozdrawiam i z góry dzięki za przeczytanie ;) 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.06.2017 o 21:15, quarterback87 napisał:

Chyba że Dunhille w dedykowanym opakowaniu. Ja prdlę, fajki wozić do US... To jak wożenie drewna do lasu.

ja zostałam poproszona przez osobę która tam mieszka legalnie; sama tego nie rozumiem, wiem, że tam jest wszystko:D chyba to oleję i nie wezmę nic ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...