Jump to content

Pytanie techniczne - Zmiana Statusu B2-F1


Recommended Posts

Witam wszystkich

 Aktualnie czekam na odpowiedź w sprawie zmiany statusu z B2 na F1. Mam jedno techniczne pytanie. Czy podczas wysyłania aplikacji o zmiane statusu, aplikował ktoś z was także o przedłużenie statusu B2? W sensie chodzi mi o to czy w tym samym czasie. Pytam dlatego, że wiele osób z zagranicznych forów piszą o tym, że dostali oni odmowe przez to, że data rozpoczęcia zajęć przekraczała grubo date wygaśnięcia i94. Problem w tym, że na ich i20 data rozpoczęcia zajęć była prawidłowa zazwyczaj pare dni po wygaśnięciu ich i94. A działo sie tak dlatego że system Sevis automatycznie przesuwa date rozpoczęcia zajęć w przyszłość dopóki urząd imigracyjny nie rozpatrzy ich wniosku. Stąd ktoś postawił taką teze, że należałoby najpierw aplikować o przedłużenie B2 a pare dni później wysłać aplikacje o zmiane statusu, żeby utrzymać status B2 podczas rozpatrywania sprawy.. pisze do was z pytaniem jakie są wasze doświadczenia bo ja nie przedłużałem żadnego B2 tylko aplikowałem poprostu o zmiane statusu i teraz sie troche denerwuje ze prawdopodobnie czekam na odmowe.. Dziwne to, bo nikt w szkole nic mi takiego nie powiedział a na stronach Uscis jest napisane,że rozpatrywanie sprawy jest moim legalnyn pobytem.. Jak to wygladało u was? Dzieki z gory za wszystkie odpowiedzi. Zamieszczam linki do tych tematów w których jest mowa o tym problemie. Troche to skomplikowane ale mam nadzieje, że wytłumaczyłem to zrozumiale.

http://www.visajourney.com/forums/topic/594303-probably-mistake-from-uscis-change-nonimmigrant-status-denied/

http://www.immihelp.com/forum/showthread.php/206130-change-of-status-b2-to-f1-denied-SEVIS-dates-h-e-l-p

http://www.immihelp.com/forum/showthread.php/223682-I-just-got-my-change-to-f1-approved-but-I-still-have-a-i539-pending

Pozdrawiam

Adam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 24
  • Created
  • Last Reply

Dzwoniłem właśnie do szkoły i odpowiedź jest taka, że 6 kwietnia tego roku weszły nowe przepisy które nakazują osobom ubiegającym się o zmianę statusu o utrzymanie statusu B2 podczas trwania rozpatrywania wniosku o zmianę na F1. Osoby, które złożyły wniosek przed 6 kwietnia czyli tak jak ja, dostają teraz RFE z urzędu które pozwala na dosłanie wniosku o przedłużenie B2 nawet po wygaśnięciu i 94 z tego względu iż te zasady wtedy jeszcze nie obowiązywały. Otrzymałem od szkoły także maila z przykładowym RFE dla pewnej osoby z przed tygodnia. Myślałem, że szkoła próbuje mnie okłamać żeby mnie udobruchać , bo przecież te tematy z forów które tu wstawiłem są z przed roku i osoby te otrzymały odmowy a nie RFE, ale ten list jest oficjalna odpowiedzią urzędu więc wygląda wszystko wiarygodnie. Możliwe, że rok temu ten problem już był ale urzednicy nie wiedzieli co z tym robić i zmiany wprowadzili dopiero teraz. W każdym razie jestem dobrej myśli .

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich, 

Czy ktoś z Was zmienia status z B2 na F1 w 2017 r. ?

Jeżeli ktoś obecnie zmienia status z B2 na F1 - czy dobrze rozumiem - mając wjazd na 6 msc na B2 jeżeli próbowałbym wystąpić o zmianę statusu na F-1 muszę rozplanować to tak by złożyć dokumenty wystarczająco wcześniej i dostać odpowiedź zanim upłynie czas pobytu na B2?  Czyli czas oczekiwania na decyzje zmiany statusu nie jest legalnym pobytem - jeżeli minie ważność pobytu na B2 ?  

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Tomek2017 said:

  Czyli czas oczekiwania na decyzje zmiany statusu nie jest legalnym pobytem - jeżeli minie ważność pobytu na B2 ?  

Tak, oczekiwanie nie jest legalnym pobytem. B2 mozna raz przedluzyc, dostaniesz max kolejne 6 miesiecy tylko nie ma gwarancji czy dostaniesz.

Link to comment
Share on other sites

Musisz miec wazny status w B2 w czasie oczekiwania, ale najwyrazniej zlozona petycja o przedluzenie B2 jest traktowana jako wazny status B2 na potrzeby zmiany do F1. Czyli jesli pobyt na B2 konczy sie na wiecej niz 30 dni przed rozpoczeciem szkoly, to mozesz jednoczesnie zlozyc dwa wnioski, jeden o zmiane statusu na F1 i drugi o przedluzenie B2. Poczytaj sobie tutaj szczegoly:

https://www.uscis.gov/working-united-states/students-and-exchange-visitors/students-and-employment/special-instructions-b-1b-2-visitors-who-want-enroll-school

Faktycznie w kwietniu to pozmieniali, to pewnie polaczone jest z tym co karina pisala, ze dobieraja sie do skory ludziom, ktorzy uzywaja F1 tylko do utrzymania statusu w czasie oczekiwania na GC.

 

Link to comment
Share on other sites

Czasy oczekiwania mozesz sobie sprawdzic tu: https://egov.uscis.gov/cris/processTimesDisplayInit.do

Vermont rozpoznaje sprawy ze stycznia tego roku, takze 8 miesiecy, a California z kwietnia - 4 miesiace czekania. A Karina pisala o sponsorowaniu pracowniczym ludzi, ktorzy sa na F1, ciebie to nie dotyczy, przynajmniej na razie.

 

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, vlade napisał:

Czasy oczekiwania mozesz sobie sprawdzic tu: https://egov.uscis.gov/cris/processTimesDisplayInit.do

Vermont rozpoznaje sprawy ze stycznia tego roku, takze 8 miesiecy, a California z kwietnia - 4 miesiace czekania. A Karina pisala o sponsorowaniu pracowniczym ludzi, ktorzy sa na F1, ciebie to nie dotyczy, przynajmniej na razie.

 

Cos dziwnego sie sie stalo. Przez ostatnie kilka dni sprawdzalem processing times i data byla June 30 a teraz kliknalem link w poscie vlade i jest znow May 31. Hmmmmm, ze tak powiem...

Czas sie wydluza generalnie oczekiwania o czym zreszta byl dzis artykul. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...