Skocz do zawartości

Nowe zasady imigracji do USA


karusek

Rekomendowane odpowiedzi

I tak na marginesie, jest to kolejne wiekopomne osiągniecie obecnej administracji. Raz - sformalizowali to co w praktyce i tak było juz stosowane, dwa - wytyczne wysłał departament stanu, który akurat nie ma nic do gadania na tematy imigracyjne na terenie stanow tylko obsługuje proces konsularny. Także AoS, CoS itd jest bez zmian. A i tak najlepsze są komentarze pod artykułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Generalnie na razie jest lekka dezinformacja - czy to dotyczy tylko VWP czy wszystkich, i jak wyglada okres czasowy - bo kogos planujacego AOS z turystycznej 90 dni czekania specjalnie nie przerazi, natomiast ewidentnie cos tam beda kombinowac, a ze wiele rzeczy w imigracji jest "discretionary" to wydaje mi sie ze troche odmow (z potencjalnym banem za misrep) sie posypie.

Moim zdaniem jest to krok we wlasciwym kierunku i AOS (szczegolnie marriage based) z turystycznej powinien zostac mocno ograniczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kzielu napisał:

Generalnie na razie jest lekka dezinformacja - czy to dotyczy tylko VWP czy wszystkich, i jak wyglada okres czasowy - bo kogos planujacego AOS z turystycznej 90 dni czekania specjalnie nie przerazi, natomiast ewidentnie cos tam beda kombinowac, a ze wiele rzeczy w imigracji jest "discretionary" to wydaje mi sie ze troche odmow (z potencjalnym banem za misrep) sie posypie.

Moim zdaniem jest to krok we wlasciwym kierunku i AOS (szczegolnie marriage based) z turystycznej powinien zostac mocno ograniczony.

Jasne ze powinno byc to ograniczone, ale zabieraja sie do tego od zlej strony. Bo co to zmienia w tej chwili? Takie memo powinno byc wydane przez DHS przede wszystkim, bo teraz to dotyczy tylko osob ktore wyjechaly ze stanow i staraja sie o kolejna wize. A USCIS ma swoje obecne zasady 30/60/90 dni, ktore moze nie sa sztywne ale generalnie trzeba sie tlumaczyc i tak jak sie dokonuje zmiany w ciagu 90 dni od wjazdu.  Te memo i tak ciagle pozwala na 'discretionary' tylko zwieksza okres kiedy jest domniemanie visa fraud z 30 do 90 dni, ale nie wyklucza zupelnie mozliwosci zmiany w tym okresie. Powinni po prostu zrobic tak, ze nie mozna robic CoS i AoS w ogole w ciagu 90 dni od wjazdu i tyle. I jednoczesnie ta zasada powinna byc uznana przez DHS i departament stanu.

To tak jak obecnie z wiza E-2, DHS uznaje ja za dual-intent, a departament stanu nie. Jak masz pending i-140 to nie dostaniesz E-2 w ambasadzie, ale w stanach bez problemu zmienisz status na nia i dostaniesz przedluzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...