Jump to content

Sponsorowanie rodzinne.


kanix

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Sprawa o zieloną kartę poprzez sponsorowanie rodzinne dobiega finału. Z początkiem przyszłego roku moja narzeczona leci do USA już odebrać GC. Moje pytanie brzmi jak wygląda proces sponsorowania mojej osoby czyli Jej narzeczonego? Jak najlepiej to zrobić, żebym mógł w miarę sprawnie do Niej dołączyć. Z tego co wiem to żeby złożyć na mnie wniosek to będzie musiała przez trzy lata pracować i wykazywać odpowiednie dochody jako już moja żona. Czy jeśli Ktoś z Jej rodziny tam w USA zdecydowałby się na współsponsoring mojej osoby to można by złożyć na mnie wniosek od razu, bez tych trzech lat pracy z Jej strony? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Twoja narzeczona musi zostać Twoją żoną, jeśli chce Cię sponsorować jako posiadaczka GC.

Także musi wlecieć do USA, odebrać zielona kartę, może nawet zacząć już robić sobie domicyl - mieszkanie, praca, itp. lub mieć zamiar takowego. Potem wpada do Polski na chwilę, bierzecie ślub i ona może zacząć sponsorowanie. Jeśli nie będzie miała odpowiednich dochodów, to i tak będziecie potrzebowali współsponsora.

Czas oczekiwania to jakieś 2 lata od momentu złożenia papierów.

Link to comment
Share on other sites

Dodam tylko żeby było jasne - posiadacze zielonej karty nie mogą sponsorowac narzeczonych. Dlatego ślub i bach - za dwa lata proces się skończy i dostaniesz zielona kartę. Tylko pamiętaj że przyszła żona musi utrzymywać rezydenture w USA w tym czasie. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...