Skocz do zawartości

Studia w stanach


Dawid Cyron

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie to mam jeszcze jedno pytanie. Jak to wygląda z ocenami z ostatniej klasy. No bo transcript ocen muszę wysłać do do stycznia ostatniego roku, ale oceny z ostatniej klasy nadal nie są wtedy wystawione. Co w takim wypadku robi uczelnia? Jest to dla mnie ważne, bo ten ostatni rok może pozwolić mi na poprawienie tego GPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikujac wysylasz transcript/stopne ze wszystkich przedmiotow ktorych do tego momentu miales, i liste obecnych przedmiotow. Po zakonczeniu ostatniego semestru wysylasz te ostatnie stopnie -- wiec wlasciwie jestes akceptowany na zasadzie stopni z ktore otrzymales do momentu aplikacji. Szkola zaznaczy ze jestes akceptowany jezeli zdasz te ostatnie przedmioty z odopowiednia srednia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dawid Cyron napisał:

Czyli pora bardziej wziąć się za siebie i startować w jakiś olimpiadach. Mam 1.5 roku na osiągnięcie czegoś więcej. No cóż, życzcie mi powodzenia :)

Powodzenia :) Jezeli nie uda sie na olympiady, to probuj na jakies konkursy -- nagrody na poziomie miasta/kraju sa bardzo wazne. Jak widziales na tym linku ktory ci podalam, wszyscy aplikujacy mieli jakies wyroznienia i nagrody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Mały update:

w ostatnim miesiącu udało mi się wygrać 2 konkursy informatyczne, w najbliższym czasie startuję w hackathonie Deadline 24, poza tym biorę udział w wielu nowych zajęciach dodatkowych (wszystkie obracają się wokół informatyki), w wakacje mam załatwione praktyki w firmie programistycznej. Po dłuższych przemyśleniach uświadomiłem sobie że mam także trochę zajęć z poprzednich lat, takie jak uczestnictwo w wykładach na politechnice, czy wyjazd na praktyki z web devu w niemczech. Poza tym do listy dodałem kilka innych uczelni, takich jak: Ivy League,  University of Miami, Amherst College, Skidmore College, Trinity College, University of Chicago, Caltech. Dodatkowo od uczelni uzyskałem informację aby nie zamieniać ocen na GPA, tylko wysłać je tak jak są. Moja średnia ze wszystkich lat wyszła 4.75 z dużym postępem (3.9 , 4.4 , 5.4, 5.5), i należę do najlepszych 5% uczniów. Co sądzicie o moich szansach na tych uczelniach? Wiem, że ciężko powiedzieć coś o Ivy, ale jak reszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...