Skocz do zawartości

Studia w stanach


Dawid Cyron

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Na początku roku pytałem czy miałbym szanse dostać się na studia w stanach. Od tamtego czasu moje oceny poprawiły się, jednak nadal jest to jedynie GPA na poziomie 3.5. Przejrzałem trochę testów SAT z zeszłych lat, i jeżeli chodzi o te testy to wyniki mam na poziomie 1550 punktów. Moim celem jest MIT. Poza ocenami, nad którymi stale pracuję, zacząłem uczęszczać na przeróżne zajęcia dodatkowe, biorę udziały w konkursach z sukcesami. Moje pytanie brzmi, czy zachowując GPA na poziomie 3.5, wyniki testów SAT na takim poziomie jakie są, i odnosząc sukcesy w konkursach, odbywając praktyki itd. miałbym szanse dostać się na wymarzoną uczelnię? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest szalenie konkurencyjna uczelnia, gdzie aplikuje elita z calego swiata. Jest niemozliwie powiedziec jakie masz szanse nie  znajac twoich wynikow z egzaminow SAT II, co napisali o tobie twoi nauczyciele w recommendation letters, jakie masz nagrody na krajowym/miedzynarodowym poziomie,  jak sie zaprezentowales w esejach, i kto z Polski/Europy centralnej tez sie stara na MIT. To wszytko wchodzi w rachube. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KrysiaK napisał:

Wprawdzie artykul jest stary ale dowodzi, ze wszystko jest moliwe

https://www.popsugar.com/love/Immigrant-Takes-Unimproved-SAT-Gets-All-Ivy-Leagues-1723882

 

Trzeba zauwazyc ogromna roznice w sytuacji OP i chlopaka z artykulu: jeden marzy o MIT bedac international student, drugi aplikowal jako rezydent USA. Biorac pod uwage jaki maly procent studentow na MIT i uczelniach Ivy League to studenci miedzynarodowi, chlopak z artykulu mial znacznie wieksze szanse na dostanie sie na jedna z tych uniwersytow. (I mimo tego, jedyna uczelnia ktora go nie zaakceptowala to wlasnie MIT...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam jeszcze jedno pytanie. Próbować na pewno będę, nie zaszkodzi spróbować, a przynajmniej nie będę mógł sobie zarzucić że nie próbowałem. Tylko kiedy musiałbym rozpocząć wysyłanie wszystkich potrzebnych dokumentów itd. Aktualnie jestem w 3 klasie technikum, czyli zostało mi jeszcze 1.5 roku nauki. I czy rzeczy takie jak prowadzenie zajęć dodatkowych z programowania dla uczniów może być dodatkowym atutem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dawid Cyron napisał:

Próbować na pewno będę, nie zaszkodzi spróbować, 

Absolutnie: nie sprobujesz, to napewno sie nie dostaniesz :) 

 

2 godziny temu, Dawid Cyron napisał:

Tylko kiedy musiałbym rozpocząć wysyłanie wszystkich potrzebnych dokumentów itd.

Wszystko jest na stronie internetowej MIT. Generalnie piszesz wszystkie testy (SAT, SAT II) w przedostatnim roku liceum, albo w lecie/jesieni ostatniego roku. Papiery sie wysyla przewaznie od wrzesnia do stycznia ostatniego roku liceum, dowiadujesz sie czy sie dostales okolo marca. Jest tez opcja wczesniejszego wyslania papierow -- Early Action -- (wrzesien/pazdziernik) i dowiadujesz sie wczesniej (grudzien) Caly proces jest dosyc skomplikowany, bo razem z aplikacja, musisz miec transcript wszystkich przedmiotow przerabianych w liceum, listy recomendacyjne, esej itp plus wyslac wyniki testow. Wiec to wszystko wymaga czasu, chodzenia, energii i pieniedzy. (Za aplikacje sie placi.) 

 

2 godziny temu, Dawid Cyron napisał:

I czy rzeczy takie jak prowadzenie zajęć dodatkowych z programowania dla uczniów może być dodatkowym atutem?

Dodatkowe zajecia sa absolutnie oczekiwane. Wszyscy studenci beda je mieli... na MIT -- jedna z najbardziej elitarnych szkol technicznych na swiecie -- to beda niemale osiagniecia: olympiady, praca w laboratoriach, publikacje, itp. Jezeli mozesz to sprobuj robic cos nia wyzszym poziomie niz uczenie dzieci programowania, jakies zawody techniczne, moze jakas praca w programowaniu, jakies projekty ktore mozeszy wyslac do MIT razem z aplikacja itp. Uczenie dzieci programowania jest dobrym zajeciem... ale moze byc za malo imponujacym na uczelnie typu MIT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co mieli studenci ktorzy wlasnie dowiedzieli sie czy sie dostali czy nie przez Early Action na MIT. "Deferred" znaczy ze nie byli odrzuceni, ale ze ich aplikacja byla za malo imponujaca, i dostala przesunieta na Regular Decision z rezultami ktore beda ogloszone w marcu/kwietniu. 

https://talk.collegeconfidential.com/massachusetts-institute-technology/2040000-mit-class-of-2022-ea-results-thread.html#latest

Zauwaz jakie mieli stopnie, jakie wyniki na testach (czesto perfekcyjne) i jakie osiagniecia poza szkola. To jest twoja konkurencja: szalenie imponujacy mlodzi ludzie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dawid Cyron napisał:

Czyli pora bardziej wziąć się za siebie i startować w jakiś olimpiadach. Mam 1.5 roku na osiągnięcie czegoś więcej. No cóż, życzcie mi powodzenia :)

Troche malo masz czasu. Przygotowania do olimpiad to nie kwestia kilku dni albo tygodni, ale bardzo czesto miesiace, czy lata systematycznych przygotowan. Mimo wszystko, powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...