Skocz do zawartości

Co z tym SEVIS (J-1)


Rekomendowane odpowiedzi

Od zawsze słyszałam, ze jesli zrezygnowałam z programu Au Pair i wróciłam wczesniej do Polski, to nie będę mogła ponownie wyjechać w ramach tego programu. Ostatnio jednak usłyszałam o historii, kiedy komuś udało się wyjechać ponownie pomimo nieukończonego roku w Stanach.

Zadzwonilam w tej sprawie do ambasady. Po podaniu numeru paszportu i daty poprzedniego wyjazdu usłyszałam, że mogę wyjechać jeszcze raz, bo od mojego powrotu do Polski minęły juz ponad dwa lata. To, ze zrezygnowałam wczesniej z programu nie ma nic do rzeczy. Podeszłam do tego trochę nieufnie i dla pewności napisałam do nich jeszcze maila w tej sprawie. Otrzymałam taką odpowiedz:

 

Dziękujemy za korespondencję.

My nie mamy żadnych wytycznych wskazujących na brak możliwości ponownego uczestnictwa w programie, ale jednocześnie nie mamy wglądu do wszystkich informacji dotyczących Pani poprzedniego programu. Decyzję dotyczącą kwalifikacji do programu podejmuje organizacja sponsorująca, natomiast decyzję dotyczącą wydania wizy podejmuje konsul na podstawie informacji w systemie SEVIS wprowadzonych przez organizację sponsorującą oraz przedstawionych przez Panią w podaniach wizowych.”

 

z tego maila wynika, ze największym problemem mogłyby byc informacje w systemie SEVIS. Niestety nigdzie w internecie nie mogę znaleźć info na temat tego, co by mnie dyskwalifikowały. Jakie informacje, ktore wykluczałaby mnie z programu, zamieszcza się w tym systemie?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sly6 napisał:

Dzięki. Moj przypadek zaliczałby się do „absent from country for five months”. Tylko czy to byłby wystarczający powod odmówienia wydania wizy J-1 ponownie?

Jeśli to istotne, to w tamtym roku byłam w USA na wizie B-2, nie miałam żadnych problemów ani z otrzymaniem promesy wizowej ani przy wjeździe do USA. Czy to oznacza, że w systemie SEVIS wszystko jest w porządku i mogłabym jeszcze raz aplikować na program Au Pair?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...