Skocz do zawartości

Absurdalna sytuacja z osobą towarzyszącą i odmowa wydania wizy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Kilka dni temu dziewczyna była z koleżanką w Krakowie, gdzie odmówiono im otrzymania wizy. Sytuacja jest, wydaje mi się, na tyle niecodzienna, że postanowiłem zapytać Was o zdanie.

Moja dziewczyna ma w pracy koleżankę, podobno dobrą koleżankę. Koleżanka była w zeszłym roku w USA i bardzo chciała tam wrócić. Od czasu powrotu ze Stanów suszyła głowę dziewczynie, żeby pojechać razem. W końcu ta zgodziła się - jadą razem. Jak o tym usłyszałem, to stwierdziłem, że co mi tam szkodzi, pojadę też. Wszyscy razem wypełniliśmy wnioski o wizę turystyczną, wnieśliśmy opłatę, we wniosku podaliśmy siebie nawzajem, że będziemy podróżować wspólnie.

 

Dziewczyny umówiły się na spotkanie, ja się jeszcze nie umówiłem, prowadzę działalność gospodarczą, mam akurat sezon i będę mógł jechać dopiero w okolicach lata. Dziewczyny pojechały i na miejscu razem wzięto je na rozmowę. Okazało się, że koleżanka dziewczyny nie powiedziała nam, że jak była w poprzednim roku w USA to wizę dostała na dwa czy tam trzy tygodnie, a była w USA miesiąc dłużej. Jak tylko doszło do tego tematu, rozmówca powiedział tej koleżance, że jest niewiarygodna i wręczył jej odmowę. To samo zrobił (praktycznie automatycznie) z moją dziewczyną.

No i mam tutaj teraz pytanie - czy jest jakikolwiek sens, żebym umawiał się i śmigał do Krakowa na rozmowę? Czy automatycznie dostanę odmowę (bo przecież mam te dziewczyny we wniosku). U mnie sytuacja jest inna o tyle, że prowadzę działalność w Polsce, czyli moja więź z krajem jest dużo wyższa niż tych dziewczyn. Chętnie pojadę do USA nawet sam, ale nie mam pojęcia, jak podejdą do tej sytuacji. Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz wiedział dopóki nie spróbujesz. My też nie jesteśmy w stanie przewidzieć co się stanie. 

Konsul pewnie założył że dwie dziewczyny chcą jechać razem dla otuchy - skoro jedna już przesiedziala pobyt to dlaczego obie mają tego znowu nie zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tak kiedyś i jest teraz że jeden pisze jedno i robi coś innego a Ty za to płacisz , są tacy że idą oddzielnie by tzw zmylic Konsula a mogą iść wspólnie. 

W ds są dane wpisane i łatwo dojdzie się że miałeś lecieć lecz Ty np wizę otrzymasz teraz.  Wtedy mógłbyś i Ty nie dostać wizy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...