Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie prawa jazdy w USA - czy ktoś orientuje się czy osoby bez amerykańskiego obywatelstwa  mogą podchodzić do egzaminu na prawo jazdy w USA (chodzi o stan Kalifornia) i mogą otrzymać liencję?  Jestem posiadaczką wizy J-1 i posiadam numer Social Security (SNN). Czy takie amerykańskie prawo jazdy można "przerobić" w Polską licencję kiedy zda się polski egzamin teoretyczny? Z góry dziękuje za wszystkie infomacje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz sobie jakie wymagania ma twój stan bo to się bardzo różni. W jednym Stanie nie zrobisz prawa jazdy bez zielonej karty conajmniej. W drugim Stanie musisz mieć EAD. W innym samo ważne i94. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, veronika napisał:

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie prawa jazdy w USA - czy ktoś orientuje się czy osoby bez amerykańskiego obywatelstwa  mogą podchodzić do egzaminu na prawo jazdy w USA (chodzi o stan Kalifornia) i mogą otrzymać liencję?  Jestem posiadaczką wizy J-1 i posiadam numer Social Security (SNN). Czy takie amerykańskie prawo jazdy można "przerobić" w Polską licencję kiedy zda się polski egzamin teoretyczny? Z góry dziękuje za wszystkie infomacje :) 

W Kalifornii można otrzymać prawo jazdy, nie tylko bez GC, ale nawet bez SSN. Z tym ze będzie to prawo jazdy z adnotacją "Federal limits apply". 

A z tego co kiedyś wyczytałem, rzekomo można je wymienić na polskie prawo jazdy, bez konieczności zdawania egzaminu z jazdy. Wystarczy zdać teorię i przedstawić driving record z lokalnego DMV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...