Skocz do zawartości

Nietypowa sytuacja z wizą - Pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim,

planuję wyjazd do Stanów we wrześniu tego roku. Niestety nikt nie jest w stanie mi pomóc z wyborem wizy, a ja nigdzie nie mogę się tego doczytać. Przysięgam, że przewertowałam Internet i po prostu nie mogę znaleźć odpowiedzi, dlatego zwracam się do Was. 

Dostałam się na 4 miesięczny staż płatny do firmy w USA. Jestem już 3 lata po studiach — z tego co wyczytałam wiza J-1 Work&Travel mnie już nie dotyczy. Nie jestem zatrudniona na etat w Polsce — wiza biznesowa B-1 mnie więc nie dotyczy. Będę odbywała staż w tej samej dziedzinie, w której jestem wykształcona — wiza stażowa H-3 mnie nie dotyczy. Z tego co wnioskuję pozostaje mi jedynie wiza H1-B — mam wykształcenie wyższe w dziedzinie artystycznej. Ale tutaj znowu mam wątpliwość — wyczytałam, że wizę dostaje się poprzez losowanie, a wnioski najlepiej składać do marca? Niestety również nigdzie nie mogę znaleźć wiarygodnej odpowiedzi na to pytanie. 

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak mogę rozwiązać ten problem bardzo proszę o pomoc. A może ktoś z Was zna pośrednika, który byłby w stanie mi pomóc?

Aha, firma w której mam odbyć staż podpowiedziała mi tylko, że dotychczasowi stażyści przebywali w USA zarówno na wizie H1-B oraz J-1. Niestety nie pomogą mi w wyborze, powiedzieli że to moja własna decyzja.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J-1 ale nie jako work& travel tylko jako intern badz trainee (nie wiemy czy masz doswiadczenie czy nie - bo doswiadczenie to nie tylko praca 'na etacie')  => zalezy od Twojej sytuacji, ktorej do konca nie znamy. 

Prosze pamietac, ze ta wiza musi miec tzw. sponsora czyli dokumenty musza byc zatwierdzone przez odpowiednia agencje (fachowo nazywana tutaj "sponsorem"), ktora to agencja ma akredytacje Dep Stanu. 

Czyli najpierw caly proces zwiazany z J-1 po stronie amerykanskiej, pozniej - z kompletem dokumentow wystawionych przez tegoz sponsora oraz podpisanych przez firme, gdzie masz  miec staz - udajesz sie do konsulatu badz ambasady. 

Tutaj bedzie wchodzil w gre SEVIS - ten dokument takze jest wymagany do rozmowy o wize oraz przy wlocie do USA. 

 

Powodzenia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Xarthisius napisał:

Zaczalem pisac, ale Karina mnie ubiegla :) Jeszcze tylko dodam, ze interesuje Cie program 'trainee' [1] Do 'intern' trzeba byc studentem uczelni wyzszej albo ukonczyc ja nie pozniej niz 12 miesiecy temu.

[1] https://j1visa.state.gov/programs/trainee/

Tez bym obstawiala trainee, ale tutaj moze byc roznie, bo nie wiemy czy ten staz jest w dziedzinie, ktora dziewczyna ukonczyla - jesli nie to moze byc znak zapytania. 

Ona pisze: "jestem juz 3 lata po studiach" - czyli co bylo w tym gapie miedzy skonczeniem studiow a dniem dzisiejszym. 

Trzeba by usiasc i przemyslec czy sie sponsorowi to wszystko spodoba, ale zgodze sie z Toba, ze na pierwszy rzut oka trainee by tutaj podchodzilo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...