Skocz do zawartości

Wyjazd na rok po studiach?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę wyjechać po studiach na rok do USA by zobaczyć, czy mi odpowiada życie w Ameryce. Czy jest to w ogóle możliwe? Robię studia astronomiczne, więc nie jest to kierunek, który ma tysiące ofert pracy. Myślę, że dobrą opcją byłaby praca w hotelu (albo jako zwykły kierowca, nie tira), ale nie mam pojęcia jak znaleźć agencję pracy, która nie zrobi mnie w konia. Dodatkowo będę po studiach, więc i stracę status studenta, a to się jakoś chyba liczy do visy, tak?

Ponadto fajnie jakbyście mi powiedzieli jak wygląda imigracja dla osób transseksualnych jeśli wiecie (np. czy pracodawca jest mniej skory do zatrudnienia)

Z góry dzięki. Marzy mi się aktorstwo w NYC od dawien dawna, ale chcę się upewnić, że USA jest w ogóle dla mnie. W UK pracę mam już za sobą i nie odpowiada mi za bardzo tamtejsza dynamika (wszystko wydaje mi się starym miasteczkiem, nawet duże miasta ze względu na styl zabudowy), planuję w któreś wakacje pojechać pracować w hotelu w Japonii no i fajnie byłoby rzeczywiście liznąć USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz co najwyżej starać się o wizę turystyczną i sobie pozwiedzać. Nie możesz pracować. 

Nie ma wizy ktora pozwala ci ot tak mieszkać sobie w USA i pracować. Do pracy trzeba odpowiedniej wizy albo pozwolenia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam au pair, ale wszędzie widzę dowód pracy w opiece nad dziećmi, a nie jest to dość dochodowe, aby wybrać to jako sposób zarobku w czasie studiów. W&T mnie kusiło dopóki nie wspomnieli o kosztach, które zżerają cały zarobek z USA a czasem nawet więcej. Dlatego pytam o zaufane agencje pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Aaren napisał:

Rozważam au pair, ale wszędzie widzę dowód pracy w opiece nad dziećmi, a nie jest to dość dochodowe, aby wybrać to jako sposób zarobku w czasie studiów. W&T mnie kusiło dopóki nie wspomnieli o kosztach, które zżerają cały zarobek z USA a czasem nawet więcej. Dlatego pytam o zaufane agencje pracy.

Agencje jak szukają to już specjalistów lub kierowców tirów. 

Możesz pomagać w świetlicy dla dzieci jako wolontariat i wystawia Ci dokument że pracowałeś z dziećmi 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Aaren napisał:

Rozważam au pair, ale wszędzie widzę dowód pracy w opiece nad dziećmi, a nie jest to dość dochodowe, aby wybrać to jako sposób zarobku w czasie studiów. W&T mnie kusiło dopóki nie wspomnieli o kosztach, które zżerają cały zarobek z USA a czasem nawet więcej. Dlatego pytam o zaufane agencje pracy.

Agencje nie sprowadza i nie będę inwestować w nie-specjalistów. Są już szczególnie nie  będą inwestować kasy na wizę pracowniczą dla kogoś kto sobie tylko "sprawdzić " jak jest w USA. Wizy pracownicze to zobowiązanie na conajmniej trzy lata. 

To nie jest UK gdzie agencje pracy sprawdzają masowo obcokrajowców do prostych prac.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, sly6 said:

Agencje jak szukają to już specjalistów lub kierowców tirów. 

Możesz pomagać w świetlicy dla dzieci jako wolontariat i wystawia Ci dokument że pracowałeś z dziećmi 

Czyli warto zrobić prawo jazdy na tira? Rozważę. Ta świetlica to też spoko pomysł. Dzięki za konkretne podpowiedzi. :)

Jakby ktoś jeszcze coś wiedział o kwestiach agencji pracy i/lub ludzi ts to byłoby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo prawo jazdy nic nie znaczy. Musisz mieć doświadczenie. 

Poczytałes w ogóle coś o wizach pracowniczych? Jak ktoś wygląda? Kogo szukają? Jak już powiedziałam..  agencje pracy w USA nie działają jak te w UK. Zakładam że jesteś facetem (z nicku) a do au pair w 90% będą szukać kobiet. 

Póki co jesteś jednym z wielu tzw. "Marzycieli " których na forum mamy regularnie. Zazwyczaj mają nierealne plany i nie sprawdzają czy w ogóle na wizy się kwalifikują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Aaren napisał:

Czyli warto zrobić prawo jazdy na tira? Rozważę. Ta świetlica to też spoko pomysł. Dzięki za konkretne podpowiedzi. :)

Jakby ktoś jeszcze coś wiedział o kwestiach agencji pracy i/lub ludzi ts to byłoby super.

A gdzie doświadczenie? Bierze się ludzi z doświadczeniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...