Jump to content

Realizacja czeku z USA w Polsce


tian_shan_tian

Recommended Posts

Otrzymałam czek z amerykańskiej niepublicznej instytucji (zazwyczaj płatności realizują przelewami, ale tym razem niespodziewanie przysłali czek) i chciałabym go zrealizować.

Czek ma ważność trzy miesiące, szedł do Polski prawie miesiąc, więc zostały mi jeszcze tylko dwa miesiące na wypłacenie pieniędzy.

Czytałam wątek na forum sprzed ponad roku, lecz w oddziale PKO BP, w którym mam konto dolarowe poinformowano mnie, że od lipca 2018 roku bank nie obsługuje już czeków. Podobnie Santander (dawniej BZWBK) nie przyjmuje czeków.  Dowidziałam się, że zrobi to PKO SA, ale trzeba mieć w tym banku konto dolarowe przez minimum miesiąc i dopiero potem w ogóle można zgłosić czek do realizacji, na co bank też daje sobie miesiąc. Gdybym teraz założyła konto i odczekała miesiąc, zostaje tylko miesiąc na realizację czeku i nie chciałabym ryzykować, bo to istotna dla mnie kwota.

Czy ktoś ma doświadczenie, gdzie jeszcze w Warszawie  mogłabym wypłacić tę gotówkę bez czekania miesiąc? 

Będę wdzięczna za wszelkie porady. 

 

Link to comment
Share on other sites

Parę lat temu czek realizowałam w ING. Otworzenie bezpłatnego konta od ręki, od razu przyjęcie czeku (sama realizacja trochę trwała), wypłata gotówki i zamknięcie konta. Nie jestem w stanie jednak powiedzieć, czy jeszcze oferują taką usługę.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...