Jump to content

Wjazd do USA samemu a potem rodzina. Możliwe?


Recommended Posts

W swojej wlepce w paszporcie zobaczyłem, że wszyscy oprócz mnie (main applicant) mają adnotację, że musi im towarzyszyć główny aplikant.

Czy jest jakaś techniczna możliwość abym przyjechał sam, pozałatwiał konieczne sprawy (mieszkanie, samochód, praca) a trzy tygodnie potem dojeżdża rodzina? Na przykład pojawiam się na lotnisku i ustalam z urzędnikiem imigracyjnym, że właśnie moje rodzina ląduje i będą mogli nas wszystkich ponownie przepytać?

Ktoś miał jakieś doświadczenia w tym temacie?

Dzwonię na party-line w ambasadzie ale nie odbierają

Link to comment
Share on other sites

Z tego co pamietam z postow innych jezeli jestes glownym aplikantem to rodzina moze wleciec za toba ale trzeba sie zmiescic w dacie waznosci wlepki-wizy. Powinni miec Ciebie w systemie, wiec rodzina moze wleciec sama. Na Twoim miejscu przekalkulowalbym co do dat Twoj wlot ile sobie dajesz czasu na wszystkie formlnosci. w NYC np czas oczekiwania na egzamin praktyczny na prawo jazdy kiedy ja je zdawalem wynosil 2 mies. Jezeli chcesz sie osiedlic w NYC rent mieszkania dla 4 osobowej rodziny najtansze to ok 2000 dol. Tak szybko pracy nie znajdziesz, nawet jezeli jestes specjalista proces rekrutacji moze potrwac pare miesiecy, wiec pozostaje Tobie praca za marne grosze za ktora raczej ciezko utrzymac rodzine. moze lepiej wjedzcie razem, rodzina wroci do Polski a Ty bedziesz mial wiecej czasu na ogarniecie tematu.  

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...