Skocz do zawartości

Zmiana nazwiska a zielona karta i obywatelstwo


Anarion

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry,

Sytuacja wyglada nastepujaco: Kobieta kilka lat temu otrzymala zielona karte poprzez malzenstwo z obywatelem USA. Zmienila nazwisko na nazwisko meza i zielona karte ma wystawiona na nazwisko po mezu. Teraz sie rozwodza, ona nie ma jeszcze obywatelstwa i ze wzgledu na wymogi prawno-czasowe bedzie je robic dopiero za jakis czas. Przy rozwodzie chce wrocic do nazwiska panienskiego.

Pytanie: Czy po rozwodzie kobieta musi zmienic nazwisko na zielonej karcie? Czy tez moze poczekac do obywatelstwa i dopiero obywatelstwo zrobic na nazwisko panienskie? Innymi slowy: czy zielona karta utrzyma waznosc, jesli nazwisko zostanie na niej niezmienione i czy beda jakies problemy formalne przy robieniu obywatelstwa?

Z gory dziekuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zielona karte na nazwisko meza, a rozwod wzielam ponad rok temu, czyli mam niewazne nazwisko na karcie. List z przedluzeniem mam znowu na panienskie nazwisko i podrozuje z divorce decree, gdzie jest adnotacja o powrocie do nazwiska panienskiego. Nie powinno byc problemow :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...