Jump to content

Staranie się o wizę B2 po odmowie wizy F1


Recommended Posts

Witam wszystkich!

Została mi niedawno odmówiona wiza F1, artykuł 214b. W Stanach byłam przez rok na wizie J1 a potem niecałe pół roku na statusie turystycznym. Wybrałam sobie szkołę językową, którą miałam rozpocząć pod koniec lutego. Zależało mi na zrobieniu kilku kursów i zdaniu egzaminu TOEFL, czego nie udało mi się zrealizować przed powrotem do Polski. 

Sponsorem był mój chłopak, mieszkający w Stanach. Już wiem, że to był poważny błąd, chociaż podczas rozmowy z konsulem nie przyznałam się do prawdziwej relacji, wiem że oczywiście brzmiało to bardzo niewiarygodnie. Ten błąd może kosztować mnie wiele, gdyż obawiam się że teraz będę mieć problemy z uzyskaniem wizy turystycznej.

W każdym razie zaczęłam już szkołę w Polsce, aktualnie szukam pracy, posiadam tutaj mieszkanie, no i cała rodzina w Polsce. Z więzi z krajem to by było na tyle. Chciałabym zaaplikować o wizę turystyczną w przyszłym roku. W Stanach mam sporo przyjaciół/znajomych, których chciałabym być w stanie odwiedzać regularnie, ale nie zaprzeczajmy że przede wszystkim chłopaka. Tylko, że mam takie przeczucie że jak się przyznam kogo odwiedzam to mnie to zdyskwalifikuje na starcie. 

Moglibyście coś doradzić?

Link to comment
Share on other sites

Teraz, lexy07 napisał:

Powiedziałam tylko, że przyjaciel mnie sponsoruje, nie wdając się w szczegóły. Zresztą konsul o szczegóły nie wypytywał. 

Czasami widać po zachowaniu, reakcji, słowa jedno a ciało drugie. 

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, aniala napisał:

Nie przyznałaś się, tj.? Co powiedziałaś? Jeśli skłamałaś, to może być z tego naprawdę duży problem.

Ja jeździłam do chłopaka, znam sporo osób, które też wizę b1/b2 w takiej sytuacji dostały- to nie dyskwalifikuje.

Na tym forum są takie osoby co powiedziały i miały wizę. 

Link to comment
Share on other sites

Chyba nie pozostaje Ci nic innego jak spróbować i  mówić prawdę. Chociaż może być trochę ciężko po odmowie F1, bo już pokazałaś, że chcesz tam zostać na dłużej. Ale to Cię nie skreśla. Musisz ich przekonać, że masz zamiar wrócić. Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...