Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Sebastian G. napisał:

 

Jakiś czas temu zacząłem współpracować z klientami z stanów, moja współpraca z nimi wymaga coraz częstszego przyjazdu na miejsce. Zastanawiam się czy na wizie B1/B2 mogę przebywać na terenie USA i świadczyć usługi mojej firmy firmom z w stanach wystawiając faktury z Polski. Wiem ze wizę dostaje na 180 dni od ładowania, później znów muszę przekroczyć granice.

Wiadomo ze przebywając tam chciałbym wykupić sobie ubezpieczenie, aby być zabezpieczonym zawsze.

 

Proszę powiedzcie mi czy wiecie o jakiś przeciwwskazaniach tego typu przedsięwzięcia ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Tu masz wypisane dokładnie czym możesz się zajmować w ramach pobytu na wizie B1:

https://br.usembassy.gov/visas/temporary-employment/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kzielu napisał:

Jak juz Vlade napisal - po pierwsze nie mozesz pracowac na B1, a to faktycznie bedziesz robil. Po drugie - regula kciuka - wiecej czasu poza US niz w US. Po wymaksowaniu 180 dni i wjezdzie niedlugo po tym zostaniesz odeslany do domu. I pamietaj ze wyjazd do Meksyku czy Kanady nie resetuje czasu pobytu.

Całość może jest trochę bardziej skomplikowana, nie zamierzam przesiadywać non stop 180 dni w Stanach. Moja praca wymaga jednak przebywania także w Polsce, jednak z powodu zwiększających się potrzeb na rynek Amerykański było by to na zasadzie 60 dni w stanach 10 dni w Polsce. Po rozmowie z Ambasadą otrzymałem informację że jeśli będzie to odpowiednio udokumentowane a możemy moją pracę uznać za negocjację kontraktowe czy research, to nie powinno być problemu. Muszę pamiętać oczywiście o tym że jest to zawsze ocena urzędnika który wpuszcza mnie na teren kraju i zawsze mogę zostać cofnięty.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian G. napisał:

Całość może jest trochę bardziej skomplikowana, nie zamierzam przesiadywać non stop 180 dni w Stanach. Moja praca wymaga jednak przebywania także w Polsce, jednak z powodu zwiększających się potrzeb na rynek Amerykański było by to na zasadzie 60 dni w stanach 10 dni w Polsce. Po rozmowie z Ambasadą otrzymałem informację że jeśli będzie to odpowiednio udokumentowane a możemy moją pracę uznać za negocjację kontraktowe czy research, to nie powinno być problemu. Muszę pamiętać oczywiście o tym że jest to zawsze ocena urzędnika który wpuszcza mnie na teren kraju i zawsze mogę zostać cofnięty.
 

Przy wizie b1 tak jest jak pisze Ambasada i ja pisałem, masz to ładnie opisane, dokumenty to powinno być brak problemów na granicy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...