Skocz do zawartości

Wynajem samochodu bezpośrednio lub przez pośrednika


Spane

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam pytanie do osób doświadczonych w wynajmie samochodów w szczególności w Kalifornii w Los Angeles.

Generalnie z wykonanej pracy domowej najbardziej opłaca się wynająć samochód przez pośrednika (renalcars lub economyrentalcars) wtedy generalnie jest zawarte ubezpieczenie LDW, ubezpieczenie od kradzieży, TPL, SLI i UMP, dodatkowo na pewno brałbym ubezpieczenie extra.

W tym momencie mam parę pytań: czy wynajmowanie przez pośrednika jest bezpieczne? Gdzieś czytałem, że powyższe ubezpieczenia dotyczą pośrednika więc w przypadku wypadku i tak sam muszę zapłacić za wszystko, a dopiero później mogę się starać odzyskać pieniądze, czy to prawda? Jak podchodzą wypożyczalnie do rezerwacji przez pośredników? Powyższe ubezpieczenia dają mi pełną ochronę więc nie ma chyba raczej sensu niczego dokupywać bezpośrednio w wypożyczalni? LDW też z tego co widzę dotyczy tylko karoserii, więc za uszkodzone szyby, opony, podwozie sam płace?

Zastanawiam się również nad wynajmem bezpośrednio w wypożyczalni Hertz lub Budget - mają najtańsze oferty. Tylko, że wtedy zapewniają ubezpieczenie LDW, TPL, ubezpieczenie od kradzieży - Budget i LDW, LIS, ubezpieczenie od kradzieży - Hertz  oraz na pewno wykupiłbym również assistance drogowe w jednej czy drugiej wypożyczalni. Alamo z extended protection wyszło znacznie drożej. Wydaje mi się, że w przypadku wynajmu bezpośredniego jest drożej niż przez pośrednika ale chyba bezpieczniej? Problemem jest chyba również ograniczone ubezpieczenia w porównaniu do pośredników? Czy jest sens szukać dodatkowego ubezpieczenia w typie rentalcover (rentalcars) przy wynajmie samochodu bezpośrednio z wypożyczalni? Wynajmując bezpośrednio wydaje mi się, że w LDW wliczone są również uszkodzenia szyb, podwozia, lusterek itp.

 

Czy jest sens wykupywać ubezpieczenie PAI? Ono generalnie pokrywa się ze zwykłym podróżnym ubezpieczeniem.

Ile czasu tak około zajmuje wynajem samochodu oraz jego zwrot w dni powszednie (cała papierkologia itp.)? Trzeba dobrze znać angielski (generalnie chodzi mi tutaj, czy trzeba wnikliwe sprawdzać umowy/dokumenty)?


Czy macie może jakieś porady? To moja pierwsza podróż do USA. Wyjazd jest na 3 tygodnie i chcemy przejechać kalifornię, nevadę, arizonę, nowy meksyk oraz zajechać do kolorado i utah. Planuje wynająć full-size albo SUVa.

 

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko doświadczenia z rentalcars i pośredniczeniem wynajmu z Hertz lub Thrifty. W obu przypadkach rentalcars sprzedawało to samo ubezpieczenie co byś kupował bezpośrednio w firmie wypożyczającej auto. Warunki dotyczące szyb i kół są inne u każdego z wypożyczających są chyb inne.

Ja nigdy Personal Insurance nie wykupywałem ani nikt z moich znajomych - generalnie KL za granicą pokrywa to samo aczkolwiek pewnie musiałbyś poczytać - być może moja wiedza jest pobieżna.

Czas zwrotu - to zawsze super szybko, przywozisz, krótki przegląd, sprawdzenie stanu paliwa i "you are good to go". Wynajem to zależy głównie jaka długa będzie kolejka. W LAX może być niestety bardzo długa. Raz zdarzyło mi się w Hertzu czekać w kolejce ponad godzinę. Sama rozmowa z agentem to jedno wielkie wciskanie (szczególnie w Hertz i Avis - ale pewnie u innych jest to samo) dodatkowych ubezpieczeń, opcji itp. Jak jesteś zdecydowany i na wszystko mówisz szybko i zdecydowanie: "Nie" to generalnie jest to szybka sprawa - 2-3 minuty. Jeśli zaś zaintresujesz się którąś z opcji to agent zrobi wszystko aby Tobie tę opcję sprzedać.

Mówiąc szczerze ja umowy nigdy wnikliwie nie czytałem - wychodzę z założenia że i tak żadnego z postanowień nie zmienię i nie przenegocjuje a ufam marce wypożyczalni i wiem, że miliony innych ludzi wypożyczają na tych samych warunkach.

Przy wynajmach na 3 tygodnie zapewne masz w ofercie "nielimitowane kilometry" - jeśli nie masz to nie rozważaj nawet takiej oferty bo się zdziwić możesz na końcu wysokością opłat dodatkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ja właśnie wróciłam z podróży Nevada- Kalifornia. wynajełam przez pośrednika w Niemczech. strona to : www.drive-usa.de

jestem bardzo zadowolona, miałam pakiet LDW/CDW. dodatkowo opłaciłam na miejscu roadside assistance  6,99USD/dzien( bałam się przebic oponę)

nie chciałam nawigacji ( jest płatna) a i tak ja miałam za darmo :) one-way fee: bez opłat. wybierałam ( bo korzystałam na miejscu 3 razy) zawsze Alamo.

miło jest usłyszec: prosze isc na parking i sobie wybrac auto :) oczywscie w  zamowionym standardzie. Ja zapłaciłam np. za 6 dni za auto SUV standard

z całym pakietem ubezpieczen i roadside assistance 280 USD. Z ciekawosci Pan na miejscu w Alamo skalkulował mi ile bym zapłaciła u niego: wyszło 590 USD.

róznica powalająca. zawsze miałam do wyboru kilka aut. ostatnie było w półki wyzej SUV sportowy. Odbiór to moze z 10 minut. Pan musi posprawdzac ( ja dostałam

voucher i fre z tej firmy niemieckiej) zdanie to dosłownie pare minut. Probuja czasami dać Ci pakiet na uzupełnienie paliwa przez nich, ze niby maja lepsza cene niz

na stacjach, co oczywiscie nie jest prawda. Stacji masz pelno i ceny na stacjach przy miejscu zdawania auta nie sa wysokie. Pierwszy raz dałam sie podejsc, bo Pan z Alamo

zaproponował mi,ze moge oddac auto dzien pozniej. Byłam tak oszołomiona,ze moge wybrac jakie auto chce, ze nie przeszło mi przez mysl,ze przy zdawaniu auta sciagna z

mojej karty za ten ekstra dzien :)  wiedzialam ze dysproporcje sa duze miedzy internetem a wypozyczalnia, ale zeby az takie? jezeli jedziesz pierwszy raz to smiało skorzystaj z tej niemieckiej strony. według mnie bardzo solidna firma. milej podrózy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź.

Tak mam ofertę na nielimitowane kilometry.

Dzięki za stronkę, zajrzę na tego niemieckiego pośrednika. Ceny w Kalifornii i Nevadzie za galon to między 2,5 a 3,5 dolara? Tak niby podają mi stronki i nie wiem czy to aktualne.

Z tego co się dowiedziałem, to wynajmując przez pośrednika przy szkodzie, samemu się najpierw opłaca rachunek za uszkodzenia, a później pośrednik zwraca pieniądze ale np. nie zwraca za uszkodzenia podwozia. Mam ograniczone fundusze i nie wiem, czy wynajmować przez pośrednika, bo np. z Hertza odpisali mi, że ich LDW pokrywa wszystko w tym podwozie. Dlatego też się właśnie zastanawiam nad wynajęciem bezpośrednio bo jest 500 zł drożej ale nie uczestniczy się w płatnościach za szkody (generalnie to jeżdżę od ponad 7 lat, nie miałem nigdy odpukać wypadku ale wolę dmuchać na zimne).

Z tym Hertzem to się zastanawiam, bo w ofercie jest ubezpieczenie LDW, LIS, od kradzieży plus na miejscu chce wykupić assistance drogowe, zastanawiam się nad wykupieniem jeszcze UMP (pewnie będzie możliwe)

Czy ubezpieczenie TPL jest zawarte w SLI/LIS? Bo TPL to niby zwykłe OC, a SLI to uzupełniające? To są dwa różne ubezpieczenia, czy też są to dwa takie same ale SLI ma wyższy limit?

 

Jeszcze raz, dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykup ubezpieczenie OC w Polsce w firmie, która pokrywa twój ew udział w szkodzie w wynajętym pojeździe.
4ro osobowa rodzina, 27 dni, KL do 300 tys USD na osobę, OC do 1 mln USD na szkodę (w tym również pokrycie wkładu własnego w szkodzie w wynajętym pojeździe) - ok 340 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halyna ma rację. Moze jeszcze taniej wyjdzie OC w pakiecie na ubezpieczenie zdrowotne ( nie potrafie tego nazwac- takie turystyczne i zagubiony bagaż, etc.) Aha i musisz sprawdzać, czy nie ma naliczonej opłaty one-way fee ( jezeli odbiór i zdanie są w 2 róznych miejscach). Cena za galon o ile dobrze pamietam to placilam od 2,65-3,60 . Wystarczy patrzec po drodze. 2 stacje naprzeciwko siebie potrafia miec rózne ceny. Nie znam tych innych form ubezpieczen, o których wspominasz. Poza LDW/CDW wszyscy kazali mi brac roadside assistance. Tak jak wspomnialam 6,99 USD/1 dzien. No i nawigacja. Duzo liczą za 1 dzien, z tego co pamieta 12 USD. Wiec albo trafisz auto z nia, jezeli masz mozliwosc wyboru auta (duza wypozyczalnia), a tak dla swojego komfortu sciagnij sobie mapy offline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacenie $12 za nawigację to chyba przesada. Za $30 można nabyć kartę do telefonu z 2GB internetu i goggle maps działają perfekcyjnie.

W sumie nie wiedziałem, że w Polsce ubezpieczalnie oferują ubezpieczenie pokrycia wkładu własnego w wypożyczonym aucie, które nie wyłącza USA z obszaru odpowiedzialności. Czasy się zmieniają i taka oferta jest zapewne bardzo interesująca. Kiedyś (6 lat temu chyba ostatnio) wszelkie OC, które próbowałem kupić w Polsce co miałoby działać za granicą z założenia wykluczało USA jako obszar odpowiedzialności. Na 100% jest to ciekawa oferta - wczytaj się jednak w ogólne warunki ubezpieczenia i upewnij, że w USA ono działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za informacje i porady.

 

GPSu nie chce brać z wypożyczalni bo taniej wyjdzie zakupić nowy np. w wallmarcie.

kartę do telefonu też na pewno zakupie na wszelki wypadek. W tych 30 dolarach to też są rozmowy do polski albo przy najmniej smsy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...