Skocz do zawartości

Zielona karta


Damian78

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli Twój tato będzie sponsorowany w kategorii rodzeństwa (na podstawie Twojego poprzedniego tematu wnioskuję, że o takim staraniu się o zieloną kartę mówisz), to tak. Z tym, że musisz mieć właśnie mniej niż 21 lat, żeby taką wizę otrzymać. Wiem, że w pewnym momencie tego procesu ten wiek się zatrzymuje (nawet jeśli osoba sponsorowana przekroczy już 21 lat), ale nie orientuję się bliżej, na jakim etapie to się dzieje i o ile się można "odmłodzić".

Doczytałam teraz, że Ty masz 18 lat. Wobec czego nawet jeśli będziesz podpięty pod petycję taty, to Ty chyba i tak nie dostaniesz wizy, bo będziesz już za stary. Wtedy pozostanie Ci sponsorowanie przez tatę, jak już wyjedzie do USA. Ale może niech się wypowiedzą więksi znawcy tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, Damian78 said:

Witam 

Mam pytanie czy np jak tata będzie starał się o zieloną kartę to czy ja gdy mam 18 lat będę mógł podpiąć się z nim czy muszę mieć ukończone 21 lat? 

„Podpiąć” to można najwyżej małe dziecko które faktycznie ojca do życia potrzebuje, ty już jesteś praktycznie dorosły wiec sponsorowanie taty za wiele nie pomoże. Weź tez pod uwagę że ze sponsorowaniem wiąże się spełnienie warunków finansowych itp - de facto cała sprawę zaczac i skończyć musiałby brat taty, biorąc na siebie finansowa odpowiedzialność za Twojego tatę - na co niekoniecznie może mieć ochotę. Po udanym sponsorowaniu (które trwałoby kilkanaście lat) twój tata musiałby faktycznie wyjechać do usa i utrzymywać tam domicyl żeby Ciebie sponsorować. 

Jeśli już tak bardzo chcesz do usa wyjechać na stałe to graj w loterii, albo postaraj się wybrać do usa na studia albo chociaż semestr - albo wybierz i kształc się w jakimś zawodzie w którym pracodawca może będzie chciał Cię sponsorować.... bo przez rodzine opcje masz raczej słabe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...