Skocz do zawartości

Wiza L1A odmowa (z wizy L1B)


Rekomendowane odpowiedzi

Kochani podajcie prosze namiary na dobrego prawnika od wiz biznesowych. Szukam kogos doswiadczonego kto od razu wskakuje i prowadzi sprawe a nie robi to metoda prob i bledow.

Przyjechalam na wizie L1B, probowalismy zamiast extension, zrobic L1A, dostalam RFE a po tym odmowe. Mam wysokie stanowisko managerskie na poziomie kraju, zarzadzam zespolem, mam doswiadczenie,  revenue jakim zarzadzam to $15M, sa lata doswiadczenia w firmie i kwalifikacje a mimo tego jest odmowa.

Nie ufam prawnikom ktorych zatrudnila firma, moim zdaniem od poczatku byly bledy a przede wszystkim nie czulam, ze wiedza co robic (zwalszcza teraz gdy jest tyle odmow wizowych).

Chcialabym skonsultowac moja sprawe z innym prawnikiem. Chce polecic firmie kogos innego. Pomozcie prosze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślę Tobie na priv namiary na kancelarię prawną, która prowadzi dla mojej korporacji sprawy imigracyjne - nie chcę na forach prowadzić kryptoreklamy. Robiłem u nich: oryginalne L1, odnowienie L1 (bo skończyła mi się blanket petition i sugerowali odnowić wizę), cały proces GC. Ceny ich usług uważam za bardzo wysokie, są dość skuteczni aczkolwiek byli bardzo asekuracyjni. Np jak kończyła mi się blanket petition na wizę L1 to mimo, że wiza była jeszcze ważna przez chyba 2,5 roku (a proces GC już wystartował, więc pewnie wystarczyło zaktualizować bllanket petition w ramach istniejącej wizy) to kazali mi wyrabiać nową wizę L1 z nową blanket petition. Co więcej kazali mi wyjechać z USA i czynić to w Polsce (żadnej innej ambasadzie tylko w Warszawie - nie było mi to na ręke, proponowałem zrobić to w Vancouver czy Toronto aczkolwiek grzecznie acz stanowczo odmówili) - przez co miałem w 2017 przymusowy 6-ciodniowy wyjazd do Polski. Podpierali się pamiętam jakimiś statystykami i sugerowali, że z punktu prawa imigracyjnego jest to najbardziej wskazana metoda - mi się wydawało, że naciągali moje korpo na rachunki, ale skoro mówisz, że dostałaś odmowę to może mieli trochę racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L1 jest prostsze dla firm - szczególnie jak mają "blanket petition" - nie mówiąc już o kosztach obsługi prawnej (koszty L1 są dużo niższe). Nie zawsze też firma chce zasponsorować GC. EB-1 nie jest "current" - trzeba 14 miesięcy czekać, zanim sprawa ruszy (wg ostaniego biuletynu). Jak mi wyrabiano GC z kategorii EB-1 to mimo, że numery były "Current" to cały proces trwał 20 miesięcy - przez ten cały czas musiałem utrzymać status (w tym 16 miesięcy na zatwierdzenie I-140 - nie miałem żadnego RFE, tyle się czeka przez to, że Chińczycy i Hindusi mają bardzo duży backlog na wizach pracowniczych niższego poziomu tak więc wszyscy oni starają się aby "podciągnąć" swoje wnioski do EB-1 aby uniknąć backlogu, co spowodowało zalew wniosków EB-1 w ostatnich 5 latach)  Co oznacza, że na dzisiaj EB-1 GC może trwać do 3 lat. Jak pracownik jest na wizie L1, która się kończy to trzeba na tak zwany "międzyczas" coś wymyśleć. Albo więc stara się o H1-B albo o odnowienie L1. Na H1-B trzeba mieć trochę szczęścia w loterii - L1 wydaje się najprostszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się że EB1 jest troche zakorkowana. Ale od października powinna być current. Poza tym może aplikowac w innej kategorii, w EB2 i EB1 - I140 można puścić w premium. Jeżeli dobrze zrozumiałem Sweet ma jeszce 2.5 roku na L1B wiec wystarczajaco duzo czasu na rozpoczęcie procesu o GC. A jak już złoży wniosek o AOS i I140 razem to będzie miała EAD I wazny status nawet jak wiza wygaśnie.

Sent from my SM-A600A using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno: Premium processing w kategorii "Multinational Executives and managers" (w ramach EB1) nie jest dostępne dla I-140
Literówka się wkradła, miało być EB3.
A tak na marginesie, co za czasy żeby EB1 nie było current, a EB2 i 3 śmigało aż miło.

Sent from my SM-A600A using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...