Jump to content

Otwieranie Biznesu wiza E1 ?


Recommended Posts

Witam, pisze w takiej sprawie, mam firmę w Polsce zajmująca się produkcja i handlem odzieży nie jest to jakaś duża firma ale powoli się rozwijamy. Od pewnego czasu dochodzą mnie informacje że bardzo popularne zaczynają być polskie ubrania w USA bo są tańsze i z dobrej jakości materiałów przez co nie niszczą się za szybko. Mam już nawet kilku klientów z USA i Kanady którzy kupują dosyć spore ilości i przylatują regularnie wiec coś w tym musi być. 

 

Chciałbym otworzyć w USA sklep stacjonarny na początek mały który zajmował by się sprzedażą również internetowa i sprawdzić jak rynek by to przyjął. Na temat wiz trochę czytałem i wydaje mi się ze powinienem się ubiegać o wizę E1 ponieważ jest to wiza dla przedsiębiorcy i nie ma w niej jakiś limitów inwestycyjnych jak np.  $1mln. Co prawda wiza E1 nie daje stałego pobytu ale można ja przedłużać co 2 lata oczywiście jak firma istnieje i przynosi dochody.

 

I tutaj mam kilka pytań:

jakie są wymogi żeby otworzyć w USA biznes ?

o jaka wizę się starać w moim przypadku czy wiza E1 będzie odpowiednia ?

Firmę w Polsce mam w formie spółki zoo gdzie mamy z narzeczona po 50% udziałów i oczywiście razem chcieli byśmy się o te wizę ubiegać. jak by to miało wyglądać czy lepiej jak jedno z Nas dostanie wizę a drugie po prostu wyjedzie jako mąż/zona (oczywiście po ślubie który już jest zaplanowany :))

Na początku otwierania Firmy chcieli byśmy zatrudnić jedna osobę jeżeli będzie z czasem potrzeba to więcej czy ma to jakieś znaczenie ?

pewnie z czasem jeszcze pojawia się jakieś pytania ale na razie zacznijmy od tego bo nie bardzo wiem jak się za to zabrać a nie chce czegoś "popsuć" na starcie

Pozdrawiam

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sprawdź wątek

 

Autorka zdobyła tę wizę a nie jest ona najpopularniejsza - obiecywała udzielić odpowiedzi - może się do niej zwrócisz - myślę, że nie ma za wielu bywalców tego forum, którzy przeszli tę drogę

Link to comment
Share on other sites

Cześć, 

biznes można otworzyć online (ja mam w TX, ale można pewnie prawie wszędzie), ale żeby otworzyć konto, to się trzeba pojawić osobiście.

Z E1 musisz mieć 50% eksportu do USA ze swojej zoo. Jak tyle nie masz, to trzeba E2 pewnie. Jeżeli jesteś zatrudniony w swojej zoo, to można by się przyjrzeć L, ale trochę zgaduję.

E1 uprawnia do pracy w firmie z którą aplikujesz o wizę. Nie wiem dokładnie jak to działa, ale w teorii, jak narzeczona by miała wizę na małżonkę, to może wystąpić o pozwolenie na pracę i pracować wszędzie, co może pozytywnie wpływać dywersyfikację przychodów.

Ja nie deklarowałem zatrudniania osób, mówiłem, że sam będę pracował a potem się zobaczy. Więc wychodzi że nie ma aż takiego, ale pewnie jedna osoba brzmi dobrze :)

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...