Skocz do zawartości

wiza turystyczna i stały pobyt


iskra

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie.... proszę o pomoc... mam wize na 10 lat.....w stanach mam rodzine męża. Siostra męża bedzie starac sie o obywatelstwo..moje pytanie jest takie.... czy jak wyjedziemy do stanów i pozostaniemy tam nielegalnie....a sistra męża złoży papiery na łączenie rodzin (na brata)czy bedziemy mieć szanse na staly pobyt....czy bedąc tam na czarno bedziemy kiedyc mogli zalegalizowac pobyt (łączenie rodzin)... nie znam sie na prawie ......proszę o pomoc.....czy lepiej siedzieć w Polsce i czekać latami ...na łączenie....

Dziekuje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedz o tym ze jezeli zostaniecie tam nielegalnie to siostra meza jak zlozy petycje o obywatelstwo to ta petycje moze zostac rozpatrzona negatywnie.

Nie warto tak ryzykowac.

Nie sadze zebyscie mieli inne wyjscie (legalne)niz czekanie w Polsce.

Ale o tym niech sie wypowie ktos kto ma 100% pewnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki.. mi też sie tak wydaje.. tylko wiesz usa to dziwny kraj.. słyszałam z opowiadań , że facet siedział latami nielegalnie ..jego rodzina zlozyla papiery na niego i teraz facet dostal legalny pobyt .. dlatego pytam...wiem jednak ze te procedury trwaja latami.. i moze byc to nawet 10 lat..tak ze jesli ktos ma naten temt wiedze prosze podzielcie sie nią.. dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie - ten facet mogl dostac Zielona Karte, bo podlegal pod 245(i). Ale teraz juz nie ma 245(i) i nie ma zadnych widokow aby ten paragraf przywrocic. Na dzien dzisiejszy gdybys byla nielegalnie to nie dostaniesz Green Card. To, ze sponsorowanie trwa latami to jedno, ale to, ze nikt nawet nie przeblakuje o wznowieniu paragrafu 245(i) to drugie. Radze zajrzec na www.prawoimigracyjneusa.com tam jest opisane jakie sa propozycje amnestii i jak sama zobaczysz, ze nie wyglada to tak rozowo jak wiele osob by na to liczylo. I jeszcze jedno - moja rada: bierz przez palce to co mowia Polacy jak to sie komus cos udalo itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
wiedz o tym ze jezeli zostaniecie tam nielegalnie to siostra meza jak zlozy petycje o obywatelstwo to  ta petycje moze zostac rozpatrzona negatywnie.  

Nie warto tak ryzykowac.  

Nie sadze zebyscie mieli inne wyjscie (legalne)niz czekanie w Polsce.  

Ale o tym niech sie wypowie ktos kto ma 100% pewnosc.

czyli dlatego ze iskra zostalaby z mezem nielegalnie to petycja siostry meza o obywatelstwo zostalaby rozpatrzona negatywnie??

a co np jesli dziewczyna przylatuje do chlopaka ktory ma zielona karte i zostaje nielegalnie to wtedy jesli on bedzie sie staral o obywatelstwo nie przyznaja go mu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...