Skocz do zawartości

Wniosek I-129F


Monika88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mamy problem ze skompletowaniem dokumentów niezbędnych do wniosku I-129f. Prowadzimy dyskusje co jest potrzebne, a co nie? Mianowicie narzeczony uważa ze muszę mu przesłać oryginał odpisu aktu urodzenia mnie oraz moich rodziców, kopie mojego dowodu osobistego oraz paszportu. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, ze jest to faktycznie potrzebne. Proszę o odpowiedz bo jestem w kropce. Pozdrawiam Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto kogo sponsoruje? Na razie zakladam, ze to narzeczony jest USC, bo piszesz ze musisz mu doslac dokumenty (rozumiem po to zeby dolaczyl do I-129f). W takim wypadku nic z tego co wymienilas nie jest potrzebne. To On musi dolaczyc *jego* akt urodzenia (jezeli jest Amerykaninem) albo swoj amerykanski paszport (ksero oczywiscie) albo akt naturalizacji. Jedyne co beneficjent musi podeslac to list z oswiadczeniem ze zamiera wyjsc za maz. Wzglednie mozesz pomoc zbierac dowody ze znacie sie 2 lata i ze Wasz zwiazek jest prawilny.

Lista rzeczy, ktore trzeba dostarczyc jest w instrukcji do i-129f [1], takze nie bardzo jest sie o co klocic.

[1] https://www.uscis.gov/i-129f

P.s. Akty urodzenia rodzicow to chyba po to zeby wiedziec kiedy Szanownej Tesciowej kwiaty wyslac na urodziny. No, ale to po 2 latach on jeszcze NIE WIE?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...