Skocz do zawartości

Dron Mavic Mini


Booster

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, wybieram się do USA z dronem Mavic Mini (waży 249g) a zatem nie podlega rejestracji w stanach?
Czy na pewno?

Mogę bez obaw latać nim i nagrywać? Jeśli tak to proszę napisać mi w jakich MIEJSCACH NIE MOŻNA.

Chodzi o to, że w UE jeśli dron ma ponad 250g to nie można latać nad budynkami, ludźmi itp. w przypadku drona, który ma mniej niz 250g moge latac tak naprawde gdzie chcę, jak to sie ma do prawa USA?

 

Dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość Nowego Jorku to klasa B przestrzeni powietrznej. Jest pięć miejsc gdzie można jednak bez przeszkód operować dronem:

  • Calvert Vaux Park in Brooklyn
  • Marine Park in Brooklyn
  • Flushing Meadows Corona Park in Queens
  • Forest Park in Queens
  • La Tourette Park (Greenbelt) on Staten Island

W pozostałych miejscach należy mieć permit.

W ogólności całego USA temat jest bardzo dobrze przedstawiony w wynikach szukania w google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Booster napisał:

Hej, wybieram się do USA z dronem Mavic Mini (waży 249g) a zatem nie podlega rejestracji w stanach?
Czy na pewno?

Mogę bez obaw latać nim i nagrywać? Jeśli tak to proszę napisać mi w jakich MIEJSCACH NIE MOŻNA.

Chodzi o to, że w UE jeśli dron ma ponad 250g to nie można latać nad budynkami, ludźmi itp. w przypadku drona, który ma mniej niz 250g moge latac tak naprawde gdzie chcę, jak to sie ma do prawa USA?

 

Dziękuje :)

Teoretycznie nie musisz go rejestrować, ale mozesz bo to tylko $5 a jak Cie ktos zapyta nie bedziesz sie musial tlumaczyc. 

O miejsca niedozwolone raczej bym sie nie martwila,  mapy w najnowszych Dji'ach dzialaja swietnie i dron nie wzniesie sie w miejscach niedozwolonych (lub w nie nie wleci). Generalnie  wszystkie parki narodowe i centra dużych miast sa poza zasięgiem 

Najbardziej dokładne "no fly zones" znajdziesz w aplikacji , a tutaj masz podgląd:

https://www.dji.com/flysafe/geo-map

 

"Despite being a smaller drone, the Mini is still equipped with geo-fenced restrictions, so it won't fly in No-Fly zones."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...