Skocz do zawartości

Transfer do USA z polskiej uczelni


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, urodziłam się w stanach i jestem obywatelką usa. Aktualnie jestem na drugim roku studiów w Polsce (jednolite magisterskie, psychologia) lecz od dłuższego czasu chce wrócić do stanów. Męczy mnie ta myśl od dawna i chciałabym w tym roku już wyjechać. Jak wygladą procedura transferu z polskiej uczelni do amerykańskiego colleg'u/uniwersytetu? Czy są jakieś realne szanse na to? Czy lepiej iść do jakiegoś community college i potem się przenieść? Czy może lepiej skonczyć w Polsce studia i dopiero wtedy wyjechać? Jestem trochę pogubiona w tym wszystkim i chciałabym się dowiedzieć co jest moją najlepszą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kelly napisał:

Jak wygladą procedura transferu z polskiej uczelni do amerykańskiego colleg'u/uniwersytetu? Czy są jakieś realne szanse na to? 

Tak, sa realne szanse. Procedura wyglada tak: znajdujesz uczelnie, robisz transfer student application i wysylasz wymagane dokumentacje (transcript, oceny, itp).Amerykanska uczelnia robi ewaluacje twoich papierow, i zaliczy ci troche przedmiotow przerobionych w Polsce. Musisz tez zdac egzamin z jezyka (TOEFL) Ile/co ci zalicza zupelnie zalezy od danej uczelni. Licz na to ze moze bedziesz musiala odbebnic dobre 3 lata w USA zeby otrzymac tytul Bachelor's. W USA studia sa drogie i na publicznych czynsz zalezy od tgo czy jestes rezydentem (rok mieszkania) danego stanu. Wiec jezeli chcesz zrobic transfer, to ja bym radzila przyjechac do Stanow, pracowac tu rok zdobyc rezydenture, i dopiero potem zaczac studiowac. To ci oszczedzi od razu polowe czynszu. Czynsz moze byc $10,000/ rok na stanowej uczelni dla rezydentow (instate tuition), 2x tyle dla nie-rezydentow (out of state tuition).

 

2 godziny temu, Kelly napisał:

 Czy lepiej iść do jakiegoś community college i potem się przenieść?

W community college moglabys odbebnic general requirements (historie, literature, matematyke itp.) wymaganych od wszystkich studentow. Pamietaj ze tez bez rezydentory bedziesz placic 2x tyle za community college.

Pytasz czy lepiej byloby skonczyc studia w Polsce... wiec tak, przyjezdzajac do USA ze skonczonymi studiami znaczy ze nie musisz wydawac dziesiatki tysiecy dolarow na stopien bachelor's. Napewno zdajesz sobie sprawe ze, chcac pracowac w branzy psychologii, i tak bedziesz musiala sie jakos doksztalcic, bo w USA sam bachelor's w tej dziedzinie nic ci nie daje. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...