Skocz do zawartości

Amerykańskie High School


Rekomendowane odpowiedzi

3 minutes ago, katlia said:

To mnie zaciekawilo. Czy myslisz ze poziom w Polsce jest nizszy? Jezeli tak, to sie mylisz. Na dobrym liceum w Polsce poziom jest wyzszy w matematyce w naukach scislych niz w wiekszosci amerykanskich high school.

nie nie, chodzi mi o to ze pod względem liceum w polsce to średnia 4,5 jest bardzo dobra u nas. Ale jeśli ktoś w usa miałby taka średnia to wlansie ze u nich jest niższy poziom to średnia ta by oznaczała ze jest się dość przeciętnym na ich poziom, a u nas ta średnia to oznacza dobry/bardzo dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, patka12345 napisał:

nie nie, chodzi mi o to ze pod względem liceum w polsce to średnia 4,5 jest bardzo dobra u nas. Ale jeśli ktoś w usa miałby taka średnia to wlansie ze u nich jest niższy poziom to średnia ta by oznaczała ze jest się dość przeciętnym na ich poziom, a u nas ta średnia to oznacza dobry/bardzo dobry

O to ja bym sie nie martwila. College tu sa przyzwyczajone do miedzynarodowych uczniow, znaja realia/wymagania w szkolach w innych krajach, i umieja ocenic Twoja transcript w kontekstcie polskiej oswiaty. Nie bedziesz pierwsza czy ostatnia kandydatka z Polski. Niemniej, wiekszosc tych, ktorzy sie dostali na takie uczelnie maja prawie perfekcyjne stopnie, wspaniale wyniki na SAT i SAT II, i imponujace extracurricular activities. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sprawa tego ze jakbym wyjechała na następny rok szkolny do high school to nawet jakbym poszła do senior year to dostanę zaledwie kwitek o ocenach końcowych i do widzenia. Aby uzyskać High School Diploma muszę powtarzać junior year. W sumie nie widzę w tym nic złego. Dla mnie lepiej - więcej czasu na naukę do SAT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, patka12345 napisał:

tez sprawa tego ze jakbym wyjechała na następny rok szkolny do high school to nawet jakbym poszła do senior year to dostanę zaledwie kwitek o ocenach końcowych i do widzenia. Aby uzyskać High School Diploma muszę powtarzać junior year. W sumie nie widzę w tym nic złego. Dla mnie lepiej - więcej czasu na naukę do SAT. 

Tez sie zgadzam. I wiecej czasu na wyrobienie DOBRYCH, znaczacych sie extracurricular activities. Mozesz miec same 5tk i w Polsce i w USA. Ale jezelie nie masz dobrych extracurriculars (tak zwane ECs)  na ligie bluszczowa sie nie dostaniesz. Same stopnie is SATy za malo. 

Tu mozesz sobie poczytac kto sie dostal, i kto sie NIE dostal na Ivy League w tym roku. Zauwaz ich stopnie i ich SAT, i ich ECs.
https://talk.collegeconfidential.com/ivy-league
https://talk.collegeconfidential.com/yale-university/2140067-yale-2024-applicants-discussion-p36.html -- zwroc uwage na koniec tej dyskusji o wynikach 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, katlia said:

Tez sie zgadzam. I wiecej czasu na wyrobienie DOBRYCH, znaczacych sie extracurricular activities. Mozesz miec same 5tk i w Polsce i w USA. Ale jezelie nie masz dobrych extracurriculars, na ligie bluszczowa sie nie dostaniesz. Same stopnie is SATy za malo. 

Dokładnie, jeszcze tez przez to powtarzanie chce pokazać różnice między polskimi a amerykańskimi ocenami, jak będą patrzeć na np matme gdzie w polsce mam między 2/3 na rozszerzeniu a tam pewnie będę miała 5/6 to jednak będą wiedzieli gdzie stoję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, patka12345 napisał:

Dokładnie, jeszcze tez przez to powtarzanie chce pokazać różnice między polskimi a amerykańskimi ocenami, jak będą patrzeć na np matme gdzie w polsce mam między 2/3 na rozszerzeniu a tam pewnie będę miała 5/6 to jednak będą wiedzieli gdzie stoję 

W takim wypadku, najbardziej beda sie liczyly nie stopnie, a wynik na SAT II. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, katlia said:

Tu mozesz sobie poczytac kto sie dostal, i kto sie NIE dostal na Ivy League w tym roku. Zauwaz ich stopnie i ich SAT, i ich ECs.
https://talk.collegeconfidential.com/ivy-league
https://talk.collegeconfidential.com/yale-university/2140067-yale-2024-applicants-discussion-p36.html -- zwroc uwage na koniec tej dyskusji o wynikach 

 

Rzeczywiście ważne są sat i sat II ale przeważają dodatkowe osiągnięcia, oceny na drugim/trzecim miejscu. Kompletnie na odwrót jak w Polsce. W takim razie jak przeprowadzę się już do usa to lecę ogarniać sobie jakieś wolontariaty i duzo dodatkowych zajęć, może przewodnicząca klasy junior ?? hmmm kto wie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, patka12345 napisał:

Rzeczywiście ważne są sat i sat II ale przeważają dodatkowe osiągnięcia, oceny na drugim/trzecim miejscu.

To nie jest stricte prawda. Oceny sa na drugim/trzecim miejscu tylko dla dzieci multimilionerow/prezydentow/krolow, itp. Na Ligie Bluszczowa, nawet sportowcy musza miec super wyniki.

Dla przecietnych kandydatow, musisz miec i fantastyczne stopnie, i fantastyczne SATy i imponujace ECs. Musisz tez miec duzo szczescia bo 90%+ kandydatow - elita uczniow z calych USA - ktorzy maja stopnie/Saty/ECs -- jest odrzucona.

Powtarzam, ogolnie te szkoly maja acceptance rate nizsze niz 7%. Harvard/Yale nizej niz 5%. W tym roku "najlatwiej" bylo dostac sie na Dartmouth. Zaakceptowali prawie 9% aplikantow. Polowa byla z elitarnych prywatnych szkol. You do the math ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, katlia said:

To nie jest stricte prawda. Oceny sa na drugim/trzecim miejscu tylko dla dzieci multimilionerow/prezydentow/krolow, itp. Na Ligie Bluszczowa, nawet sportowcy musza miec super wyniki.

Dla przecietnych kandydatow, musisz miec i fantastyczne stopnie, i fantastyczne SATy i imponujace ECs. Musisz tez miec duzo szczescia bo 90%+ kandydatow - elita uczniow z calych USA - ktorzy maja stopnie/Saty/ECs -- jest odrzucona.

Powtarzam, ogolnie te szkoly maja acceptance rate nizsze niz 7%. Harvard/Yale nizej niz 5%. W tym roku "najlatwiej" bylo dostac sie na Dartmouth. Zaakceptowali prawie 9% aplikantow. Polowa byla z elitarnych prywatnych szkol. You do the math ;) 

Wiem wiem, oczywiście będę starać się jak najlepiej wszystko zaliczac i liczę się z minimalna szansa na przyjęcie do tych legendarnych szkół, zawsze mogę celować na niższe półki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, patka12345 napisał:

 liczę się z minimalna szansa na przyjęcie do tych legendarnych szkół, zawsze mogę celować na niższe półki ;)

Dobre podejscie. Nie zapominaj, ze jest 3,000 college'ow i uniwersytetow w USA. Pierwsze 100 sa wszystkie super, na kazdej zdobedziesz swietne wyksztalcenie. Jezeli nie nastapi depresja w USA (bo recesja juz jest. W zeszlym tygodniu 6 milionow ludzi stracilo prace; 3 miliony dwa tygodnie temu.) Wtedy bedziesz miala lepsze perspektywy w UE, imo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...