Skocz do zawartości

Utrata Statusu Stałego rezydenta


offtopic123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do was pytanie odnośnie utraty zielonej karty. 

W 2015 roku wyjechałem do USA z rodzicami mając 14 lat, po roku wróciłem do Polski i jestem tutaj aż do dzisiaj. Zielona karta jest ważna jeszcze przez 4 lata ale jednocześnie straciłem status stałego rezydenta USA. Rozumiem, że jakbym chciał teraz aplikować o wizę SB-1 (czyli powracającego stałego rezydenta) nie ma takiej opcji aby mój wniosek rozpatrzyli nawet jeśli w momencie wyjazdu nie byłem pełnoletni. Przeczytałem na stronie Departamentu Stanu, że jest jeszcze opcja Nonimigrant visa (LPR) dla małżonków lub osób poniżej 21 roku życia jednak warunków, które tam są raczej nie spełniam, bo o ile się nie mylę petycja musi być przynajmniej 3 lata wcześniej złożona (tutaj link https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/family-immigration/nonimmigrant--visa-for-spouse-and-children-of-a-lawful-permanent-resident.html 

Rozumiem, że żadna z opcji nie wchodzi w grę i jedynie co mi pozostało to wygrać GC w loterii lub ubiegać się o wizę studencka, bo chciałbym polecieć do USA głównie ze względu na chęć studiowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Zuza007 napisał:

A wróciłeś z rodzicami? Rodzice są w Polsce, czy w Stanach?

tak wróciłem z nimi, teraz czytam na forum, że gdybym pojechał w ciemno co jest ryzykowne to mogli by mnie albo przepuścić albo odesłać i odebrać GC 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...