Skocz do zawartości

CR-1 CR-2 małżenstwo i dokumenty


Rekomendowane odpowiedzi

8 minutes ago, hannacs said:

Dobry wieczór,

jestem tu nowa i nie wiem czy był gdzies taki problem (jezeli tak to nie mogłam znaleźć )

ja mieszkam w Pl a mój narzeczony w USa (ma obywatelstwo PL i USA) w styczniu planujemy wziąć ślub w USA i ja muszę wrócic do PL załawtwiac sprawy, a juz mąż złozy petycje 

pyt 1. czy to prawda, ze musze zostac w USA i czekać cały czas procedowania petycji  

pyt 2. czy od czasu złozenia dokumentów do wydania GC akuluje sie moja wiza tursytyczna i nie będe mogła latać ? 

takie rózne opinie od ludzi słysze i juz nie wiem co jest prawda :( 

dziekuje za każdą pomoc 

 

 

1. Jezeli zlozy petycje I-130 z zamiarem procesu konsularnego (interview w ambasadzie konczacy sie wiza imigracyjna - tytul watku w ktorym piszesz to CR-1) to absolutnie nie musisz.  Jezeli wyjezdzasz z zamiarem zmiany statusu (co jest fraudem) to wyjazd z US powoduje porzucenie procesu chyba ze masz advanced parole.

2. Absolutnie nie - zadna wiza sie nie anuluje dopoki nie przesiedzisz pobytu albo nie anuluje jej ambasada / CBP. Latac mozesz jak najbardziej (CBP moze miec czasami watpliwosci czy nie chcesz zostac ale w Twojej sytuacji - jezeli wrocisz po slubie - to nie powinno byc problemem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kzielu napisał:

1. Jezeli zlozy petycje I-130 z zamiarem procesu konsularnego (interview w ambasadzie konczacy sie wiza imigracyjna - tytul watku w ktorym piszesz to CR-1) to absolutnie nie musisz.  Jezeli wyjezdzasz z zamiarem zmiany statusu (co jest fraudem) to wyjazd z US powoduje porzucenie procesu chyba ze masz advanced parole.

2. Absolutnie nie - zadna wiza sie nie anuluje dopoki nie przesiedzisz pobytu albo nie anuluje jej ambasada / CBP. Latac mozesz jak najbardziej (CBP moze miec czasami watpliwosci czy nie chcesz zostac ale w Twojej sytuacji - jezeli wrocisz po slubie - to nie powinno byc problemem).

Bardzo dziękuje za odpowiedz. 
My dopiero zaczniemy cały ten proceder :( i pewnie będę tu zaglądać i pytac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...