Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Już po rozmowie (wczoraj), wizy przyznane, ale jeszcze czekamy, aż badania zostaną przesłane do ambasady 

W ambasadzie 4 godziny. Sama rozmowa to 2 minuty, i złożenie dokumentów i opłata 10 minut, reszta to czekanie.

Zostałem poproszony o pokazanie wyciągu z banku, byłem przygotowany i miałem taki.

Na miejscu sami Rosjanie, z tego co widzieliśmy to trochę osób dostało odmowę.

Myślałem, że na nie przyznają wizy, z powodu wyroku w zawieszeniu sprzed 10 lat. Ale może wykształcenie magisterskie i praca jako nauczyciel pomogły...

Cn 18xxx.

Dziękuję wszystkim za pomoc i odpowiedzi na moje pytania, chociaż niektóre były infantylne. 

Pozdrawiam 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ala2022 napisał:

to idź się im poskarż, może coś ci to da. od kilku mcy próbowałam na tym forum poruszyć temat przenoszenia, ale byłam tylko zbywana, że się nie da. przepraszam bardzo- czy ja ci jestem winna jakieś wyjaśnienia? mam jakieś zobowiàzania wobec ciebie ? myślisz, że takim bezczelnym tonem coś na mnie wymusisz? pomogłam kilku osobom w tym jednej z tego forum się przenieść - bo mogę, a nie muszę. bo ktoś pomógł mi. nie wyobrażam sobie, żeby któryś z prawników albo osób z global chat, z którymi rozmawiałam udzieliły mi jakichkolwiek informacji, gdybym wyskoczyła z takim pretensjonalnym tonem jak ty. ale jeśli uważasz, że tym coś osiàgniesz - to życzę powodzenia. miałam te same informacje co każdy - WRW ma 8000 selectees i przerabia ~120 spraw na mc. Rachunek jest prosty. 

Nie uważam, żebym cokolwiek napisała pretensjonalnym tonem, ale skoro takie jest Twoje zdanie to jedno mogę Ci z pewnością napisać, a mianowicie: zapomniałaś spojrzeć w lustro i zastanowić się przede wszystkim nad swoim tonem. Jak widać odosobniona w temacie Twoich wypowiedzi i ich stylu nie jestem. 

Nie wiem również na jakiej podstawie wysnuwasz wnioski, że próbuję cokolwiek na Tobie wymusić lub że jesteś mi coś winna? Masz jakiś problem z czytaniem ze zrozumieniem? Jedyne co zrobiłam to wyraziłam opinię o Twoim zachowaniu, a jakie ono jest każdy widzi. 

Masz pretensje, że ktoś tak Cię odebrał? Nikt Ci nie zabrania nikomu nie pomagać, ale jeśli nie zamierzałaś tego robić to przynajmniej mogłaś nie pisać z wyższością, że pfff wystarczyło się przenieść, wizę już mam wbitą, ale Wy już nie macie na co liczyć, bo jest za późno. 

Taaaak - to jest całkowicie "normalne" zachowanie... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, AS13 napisał:

Już po rozmowie (wczoraj), wizy przyznane, ale jeszcze czekamy, aż badania zostaną przesłane do ambasady 

W ambasadzie 4 godziny. Sama rozmowa to 2 minuty, i złożenie dokumentów i opłata 10 minut, reszta to czekanie.

Zostałem poproszony o pokazanie wyciągu z banku, byłem przygotowany i miałem taki.

Na miejscu sami Rosjanie, z tego co widzieliśmy to trochę osób dostało odmowę.

Myślałem, że na nie przyznają wizy, z powodu wyroku w zawieszeniu sprzed 10 lat. Ale może wykształcenie magisterskie i praca jako nauczyciel pomogły...

Cn 18xxx.

Dziękuję wszystkim za pomoc i odpowiedzi na moje pytania, chociaż niektóre były infantylne. 

Pozdrawiam 

 

Gratulacje! Pocieszające jest to, że skoro już zajmują nasze miejsce to przynajmniej dostają odmowy (szkoda, że nie wszyscy, ale dobre i to). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hatemelovemelikeme napisał:

Nie uważam, żebym cokolwiek napisała pretensjonalnym tonem, ale skoro takie jest Twoje zdanie to jedno mogę Ci z pewnością napisać, a mianowicie: zapomniałaś spojrzeć w lustro i zastanowić się przede wszystkim nad swoim tonem. Jak widać odosobniona w temacie Twoich wypowiedzi i ich stylu nie jestem. 

Nie wiem również na jakiej podstawie wysnuwasz wnioski, że próbuję cokolwiek na Tobie wymusić lub że jesteś mi coś winna? Masz jakiś problem z czytaniem ze zrozumieniem? Jedyne co zrobiłam to wyraziłam opinię o Twoim zachowaniu, a jakie ono jest każdy widzi. 

Masz pretensje, że ktoś tak Cię odebrał? Nikt Ci nie zabrania nikomu nie pomagać, ale jeśli nie zamierzałaś tego robić to przynajmniej mogłaś nie pisać z wyższością, że pfff wystarczyło się przenieść, wizę już mam wbitą, ale Wy już nie macie na co liczyć, bo jest za późno. 

Taaaak - to jest całkowicie "normalne" zachowanie... :D

twój ton jest toksyczny i ci szczerzè współczuję. to jak odbierasz moje intencje świadczy o tobie, nie o mnie. ja na takie same informacje, które podałam zareagowałam w inny sposób - uprzejmie poprosiłam o pomoc i wyraziłam wdzięczność za minimum informacji, które dostałam. oczywiście, że nie widzisz nic złego w swoim zachowaniu, taki typowy pretensjonalny bezczel, który myśli, że wszystko wie najlepiej, wszystko mu się należy i na wszystko narzeka. na pewno otworzysz tym zachowaniem wiele drzwi. życzę powodzenia 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, don123 napisał:

Mam pytanie odnośnie środków finansowych. Czy musi to być wyciąg z banku a jeśli tak to z jakiego okresu? Czy ma to być  wydruk z konta online czy trzeba mieć  zaświadczenie z banku.  

Drugi pytanie - czy zamiast wyciągu z banku wystarczy wydruk z lokaty terminowej?

Ja miałem stan konta na dzień przed rozmową. Wystawili mi w oddziale, normalnie z pieczątka i podpisem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...