Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Hatemelovemelikeme napisał:

Chyba zapominasz o tym, że wiele rodzin jest rozdzielonych, więc ciężko, żeby plany miały im się nie zmienić. 

Biedactwa chcą uciec z rosji - bardzo im "współczuję". Schengen byłby lepszy, ale nie musi być Schengen. Wystarczyłoby, że Polska przestałaby wydawać im wizę dokładnie tak samo jak zrobiło to już kilka innych państw. 

To nie chodzi o to czy biedactwa czy nie, ale żeby odmówić komuś wjazdu trzeba mieć jakieś podstawy prawne. Strażnik graniczny nie może na 'oko' zabraniać 'ruskim' wjazdu. Poza tym oni nie robią polskich wiz tylko Schengen  i lecą najpierw do innych krajów - nie ma samolotów bezpośrednio do Polski. Plany się zmieniły na przymusową emigrację, chyba lepsza emigracja do USA niż w Polsce w szkole na podłodze. Nie bronię nikogo ani nie oskarżam, próbuje przewidzieć jak ta sytuacja odbije się na nas.

Edytowane przez ala2022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Xarthisius napisał:

Warszawa zostala "przydzielona" Ukraincom do procesowania IV tak samo jak Frankfurt.

[1] https://fam.state.gov/fam/09FAM/09FAM050404.html (9 FAM 504.4-8(E)(1) (U))

@Xarthisius według travel state.gov DV nie jest "przydzielony" do Warszawy: 

The U.S. Mission to Ukraine is not currently offering visa services.  Beginning immediately, Ukrainian immigrant visas (IVs) other than adoption cases will be processed at Consulate General Frankfurt, including Diversity Visa (DV) and Fianc(é)e (K-1) visas.  The U.S. Embassy in Warsaw will process Ukrainian adoption cases as well as A and G diplomatic and official visas. 

Coś się zmieniło odkąd te informacje się pojawiły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ala2022 napisał:

To nie chodzi o to czy biedactwa czy nie, ale żeby odmówić komuś wjazdu trzeba mieć jakieś podstawy prawne. Strażnik graniczny nie może na 'oko' zabraniać 'ruskim' wjazdu. Poza tym oni nie robią polskich wiz tylko Schengen  i lecą najpierw do innych krajów - nie ma samolotów bezpośrednio do Polski. Plany się zmieniły na przymusową emigrację, chyba lepsza emigracja do USA niż w Polsce w szkole na podłodze. Nie bronię nikogo ani nie oskarżam, próbuje przewidzieć jak ta sytuacja odbije się na nas.

Czy ja gdzieś napisałam, że "na oko"? Nie do końca trafiają do mnie Twoje porównania. Gdyby Polska wprowadziła visa ban to jak rosjanin miałby tu wjechać bez wizy? Z tego co ja wiem to aktualnie nie mogą lecieć nigdzie. 

W sytuacji, gdy na tej podłodze w szkole jest cała rodzina to lepsza emigracja do USA (choć to też zależy od różnych czynników, bo tam też łatwo im nie będzie). Niestety jednak mężczyźni na razie Ukrainy opuścić nie mogą, więc ciężko mi sobie wyobrazić, żeby kobiety decydowały się na samotną dalszą podróż za ocean. Tego typu komplikacje mam cały czas na myśli, a nie zwyczajny wybór między Polską a USA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej sytuacji (wojna) Ukraińcy na pewno starają się również się o wizy dla uchodźców ("refugees"). Najbliższa zagraniczna placówka USA, która rozpatruje takie wnioski (o status uchodźcy) znajduje się we Frankfurcie. https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/azylanci-i-uchodzcy/

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Zetpi said:

Spytam, bo chyba ważne: ile casów przypada na Ukrainę?

~2500 give or take. IMHO z roznych przyczyn to nie wplynie na sytuacje w Warszawie. Srednio polowa nie bedzie sie mogla procesowac, bo osoba wylosowana bedzie mezczyzna. Inni beda sie procesowac w innych placowkach t.j. rzeczony Frankfurt.

Ogolnie rozmyslanie nad tym jak Ci Rosjanie sie tu dostana, a czy moze ich z banowac, a czy Ukraincy zajma nam sloty itp. jest zdecydowanie bezcelowe. Nie sa to rzeczy, na ktore ktokolwiek na tym forum moze miec wplyw. Skupilbym sie na "sobie" w tej sytuacji:

  1. Pomyslalbym nad zgloszeniem sie do pozwu, jezeli ktos uwaza, ze takie cos ma sens.
  2. Upewnialbym sie w KCC jaki jest status mojej sprawy.
  3. Czekal...

Cala reszta powoduje jedynie wrzody i nic dobrego.

Edytowane przez Xarthisius
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~2500 give or take. IMHO z roznych przyczyn to nie wplynie na sytuacje w Warszawie. Srednio polowa nie bedzie sie mogla procesowac, bo osoba wylosowana bedzie mezczyzna. Inni beda sie procesowac w innych placowkach t.j. rzeczony Frankfurt.
Ogolnie rozmyslanie nad tym jak Ci Rosjanie sie tu dostana, a czy moze ich z banowac, a czy Ukraincy zajma nam sloty itp. jest zdecydowanie bezcelowe. Nie sa to rzeczy, na ktore ktokolwiek na tym forum moze miec wplyw. Skupilbym sie na "sobie" w tej sytuacji:
  1. Pomyslalbym nad zgloszeniem sie do pozwu, jezeli ktos uwaza, ze takie cos ma sens.
  2. Upewnialbym sie w KCC jaki jest status mojej sprawy.
  3. Czekal...
Cala reszta powoduje jedynie wrzody i nic dobrego.

2500 to cholernie dużo. Ale skoro piszesz, że wg Ciebie nie będzie to miało wpływu na Warszawę - to luz.
A zatem:
1. Czy ktoś z Was (Nas) zgłosił się do pozwu, a jeśli tak, to do którego?
2. Czyli słać do KCC liczne maile?
3. Czekam…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...