Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

25 minutes ago, mcpear said:

Oj Roelka zdecydowanie napisała NIe. Może jest coś czego nie wiem. Ale chyba jednak można. Jak chcesz latać w te i na zad. Czyli przylatujeszm występujesz o reentry, lecisz do Polski, albo gdziekolwiek indziej, oni ci wyznaczają biometric appointment i informują Ciebie listownie. Ktoś w twoim imieniu ten list odbierze i ty na ten appointment przylatujesz. Kto bogatemu zabroni?

Scenariusz chyba jest zgodny ze sztuką

Wedlug mnie opuszczenie USA bez zrobienia biometrics rowna sie z porzuceniem petycji. Podobnie jest w przypadku Advance Parole przy AOS. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam informacji na temat tego, czy da się zrobić te biometric szybciej, gdyż we wrześniu mamy ważne terminy w PL i musimy być z powrotem.
Czy ktoś kojarzy może taką możliwość?

Znalazłem coś takiego:

"To expedite a biometrics appointment, call the USCIS Contact Center, say “Place Expedite Request” or “Expedite Biometrics Appointment” and request the Tier 1 representative escalate your call to a Tier 2 USCIS Officer."

oraz na jednej stronie (https://www.avvo.com/legal-answers/walk-in-without-biometrics-appointment--3685879.html) jest coś  takiego:

q: "I submitted my I751 and I got the letter I797 with the extention for a year. Notice date is 05/30/2018 and I still didn't get the biometrics appointment notice. I need to travel outside the country and I'm wondering how can I proceed? Do I have to wait for biometrics? Do they take walk-in appointments for biometrics if I don't have the letter? "

a: "Yes, simply appear at the ASC without an appointment letter and you will be taken out of turn, given that need to travel now. Don't worry. Routine. "

 

i drugie:

"Do they take walk-in appointments for biometrics if I don't have the letter? " Yes, they will. Simply "walk-in" to the ASC, with your I-751 case filing receipt, your passport and proof of impending travel (date certain reservation) and you should be OK. Ask to see a Supervisor when you walk-in to the ASC.
Bon voyage!"

 

Czy ktoś mógłby to potwierdzić czy taka opcja jest możliwa?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, 9kk said:

Czy po wizycie w ambasadzie i wizycie u lekarza można "wstrzymać proces" o cały miesiąc? czy lepiej tego nie robić?

Chodzi o sytuacje gdzie brakuje  certyfikatu dla lekarza więc lekarz nie może przesłać badań do ambasady.

Nie rozumiem pytania. Jak mialas interview bez badan to jestes na AP I juz masz "wstrzymany proces"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Xarthisius napisał:

Nie rozumiem pytania. Jak mialas interview bez badan to jestes na AP I juz masz "wstrzymany proces"...

tak, miałam interview bez badań, potem poszłam do lekarza który musi wstrzymać moje badania przed wysłaniem do ambasady bo brakuje mi sczepienia. Więc pytanie,  nie będzie z tym żadnego problemu że badania dotrą około miesiąc po interview do ambasady? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, 9kk said:

tak, miałam interview bez badań, potem poszłam do lekarza który musi wstrzymać moje badania przed wysłaniem do ambasady bo brakuje mi sczepienia. Więc pytanie,  nie będzie z tym żadnego problemu że badania dotrą około miesiąc po interview do ambasady? 

Będzie, czy nie będzie, nie specjalnie masz na to wpływ. Musiałoby zabraknąć wiz, żeby stanowiło to problem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Xarthisius napisał:

Numery które poszły do WRW na sierpień: https://gist.github.com/Xarthisius/5f5c340a61b428ec8b29676c25de4f4e

Jak widać jednak wyraźna mieszanka "po kolei" i "DQ date"....

Jak myślisz ile razy jeszcze będą rozsyłane zaproszenia, raz? Nadal nie jestem w stanie pojąć jak wyższy numer z później wysłanym ds mógł dostać już zaproszenie a ja nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...