Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Xarthisius napisał:

Z ambasada bezposrednio to mozna zalatwic jak sie ma zaproszenie na interview (transfer). W tej chwili zmienic lokalizacje mozesz tylko przez KCC. Jezeli jestes w tzw. statusie AV to KCC odpisze Ci, ze nie moze Cie juz przeniesc. Ambasada nic o Tobie nie wie, bo KCC nie wysłało im jeszcze sprawy wiec nie bedzie mogła Ci pomoc. Czy zdazysz nie wiem, ale jeszcze zostalo pare tygodni do zaproszen na wrzesien.

Dziekuje,

napisalam w oba miejsca, zobacze czy cos z tego bedzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Xarthisius napisał:

Z ambasada bezposrednio to mozna zalatwic jak sie ma zaproszenie na interview (transfer). W tej chwili zmienic lokalizacje mozesz tylko przez KCC. Jezeli jestes w tzw. statusie AV to KCC odpisze Ci, ze nie moze Cie juz przeniesc. Ambasada nic o Tobie nie wie, bo KCC nie wysłało im jeszcze sprawy wiec nie bedzie mogła Ci pomoc. Czy zdazysz nie wiem, ale jeszcze zostalo pare tygodni do zaproszen na wrzesien.

Z ambasadà można załatwić bardzo dużo, szczególnie w takim roku jak dv22. To jest tylko i wyłàcznie ich widzimisię. Najlepszym przykładem jest Rio, które chyba zaakceptowało już z 250 rosyjskich transferów

Edytowane przez ala2022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, katarzyna_gawor napisał:

Hej, a jakiego szczepienia Tobie brakuje oraz gdzie te badania? WAW czy KRK?

brakuje mi szczepienia na covid, robiłam badania w Warszawie

 9 czerwca miałam interview i dopiero 14 lipca lekarz będzie mógł przesłać moje badania do ambasady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2022 o 14:53, Wiwo napisał:

Jak przebiega wizyta u lekarza? W Warszawie 

Tak ogółem pisząc to najpierw lekarz przeprowadza krótki wywiad medyczny, szybkie pytania typu czy ma się jakieś choroby przewlekłe? czy przyjmuje się leki na stałe? Czy ma się depresje, myśli samobójcze, zdiagnozowaną chorobę psychiczną? ( coś tego typu), cukrzyca, nadciśnienie, takie podstawowe pytania, już nie pamiętam większości. Lekarz sprawdza też książeczkę zdrowia aby sprawdzić czy sczepienia są potrzebne 

Następnie szybkie badanie medyczne, sprawdzanie wzroku ( ja miałam ze sobą niedawno zrobione badanie okulistyczne ale lekarz i tak sam sprawdził wzrok), kontrola reaktywności źrenic, podstawowe badanie neurologiczne ( skłon w przód, skręcenie głowy na prawo i lewo, stukanie młoteczkiem i jeszcze parę innych ćwiczeń ), ważenie, mierzenie ciśnienia i chyba wszystko z tego co zapamiętałam

moja wizyta trwała 10-15 minut 

 

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...