Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

10 hours ago, Zetpi said:

jak według Ciebie wygląda stan formalny na dzień dzisiejszy (1. kiedy badania lekarskie, 2. kiedy opłata, 3. co zabrać na spotkanie i 4. jak je potwierdzić,

  1. Nie wiem. Dzwon do lekarza. Kiedys nie umawiali jezeli delikwent nie mial zaproszenia, ale wszystko sie moze zmienic.
  2. Zamiast mnie pytac, warto zajrzec na strone ambasady :) "Please note that selected applicants will have to pay all diversity visa fees in person at the U.S. Embassy at the time of the visa interview." Pierwsze slysze o jakims placeniu przed.
  3. https://pl.usembassy.gov/visas/immigrant-visas-diversity-visa-program/#collapse3 oraz watki tu na forum np. https://forum.usa.info.pl/topic/27963-dla-mających-termin-w-ambasadzie
  4. Nic nie trzeba potwierdzac.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Xarthisius said:

Badania zawsze mozna bylo doniesc "po". W przypadku pojscia na rozmowe bez badan dostaje sie "odmowe" wizy, ktora potem sie znosi dosylajac dokumenty. Dopiero po dostarczeniu wszystkich dokumentow otrzymuje sie wize, takze "badania przed wyjazdem" to tylko w tym sensie.

Jeszcze apropos badan: https://pl.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/23/IV-F11-POL-Medical-examinations-information-28OCT21.pdf

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Xarthisius napisał:

Przeglądam swój DS i mam pytanie odnośnie ' Does this job require at least 2 years training or experience' ? Jak mam to ocenić - wg własnego doświadczenia czy są jakieś odgórne zasady ? Tzn. czy pracodawca wymagał ode mnie 2 letniego doświadczenia ?

Edytowane przez ala2022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ala2022 napisał:

Przeglądam swój DS i mam pytanie odnośnie ' Does this job require at least 2 years training or experience' ? Jak mam to ocenić - wg własnego doświadczenia czy są jakieś odgórne zasady ? Tzn. czy pracodawca wymagał ode mnie 2 letniego doświadczenia ?

Ja to rozumiałem jako czy zawód wymagał od Ciebie co najmniej 2 letniego szkolenia (szkoły czyt. np studiów) lub czy żeby pracować na tym stanowisku wymagane jest doświadczenie na zdrowy rozsądek (np. żeby być mechanikiem to trzeba albo mieć zawodowe żeby się nauczyć podstaw albo być pasjonatem który spędził 2 lata w fachu żeby te podstawy zdobyć) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, ala2022 said:

Przeglądam swój DS i mam pytanie odnośnie ' Does this job require at least 2 years training or experience' ? Jak mam to ocenić - wg własnego doświadczenia czy są jakieś odgórne zasady ? Tzn. czy pracodawca wymagał ode mnie 2 letniego doświadczenia ?

Teoretycznie trzeba znajdowac odpowiednik danej pozycji w bazie O*NET i patrzec co tam pisza na ten temat. W praktyce oceniasz to sama. W szczegolnosci, kiedy kwalifikujesz sie przez swiadectwo z liceum, nie ma to najmniejszego znaczenia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...