Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

13 minutes ago, Justyna234 said:

bardzo fajne, dziekujemy!

moje pytanie: czy to sie aktualizuje (czy Ty to moze jakos aktualizujesz) i jezeli tak, to jak czesto? 

Sie aktualizuje :) Staram sie co 2 tygodnie. Jezeli ustabilizuja wysylanie 2NLs do takiego samego procesu jak kiedys, to wogole przerzuce sie na raz w miesiacu. Czesciej (szczegolnie dla wlasnego zdrowia psychicznego) nie ma co na to patrzec. Dla masochistow: jest inna strona z dziennymi update'ami https://frankgh.github.io/dvstats/ Tylko nie panikujcie widzac dzisiejsze staty odnosnie 2NLs. Sa nieprawdziwe. To jest artefakt tego, ze wczoraj byl pierwszy skan.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Xarthisius napisał:

Sie aktualizuje :) Staram sie co 2 tygodnie. Jezeli ustabilizuja wysylanie 2NLs, do takiego samego procesu jak kiedys, to wogole przerzuce sie na raz w miesiacu. Czesciej (szczegolnie dla wlasnego zdrowia psychicznego) nie ma co na to patrzec. Dla masochistow: jest inna strona z dziennymi update'ami https://frankgh.github.io/dvstats/ Tylko nie panikujcie widzac dzisiejsze staty odnosnie 2NLs. Sa nieprawdziwe. To jest artefakt tego, ze wczoraj byl pierwszy skan.

dzieki raz jeszcze,

Tak myslalam, ze sie samo nie aktualizuje pewnie.. chociaz moze to zlinkowales jakos magicznie ;) ale raz w miesiacu wg mnie to wystarczajaco 

trzeba byc dobrej mysli i chyba byc gotowym na kazda ewentualnosc... ale co nam pisane to nas nie minie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Xarthisius napisał:

Sie aktualizuje :) Staram sie co 2 tygodnie. Jezeli ustabilizuja wysylanie 2NLs do takiego samego procesu jak kiedys, to wogole przerzuce sie na raz w miesiacu. Czesciej (szczegolnie dla wlasnego zdrowia psychicznego) nie ma co na to patrzec. Dla masochistow: jest inna strona z dziennymi update'ami https://frankgh.github.io/dvstats/ Tylko nie panikujcie widzac dzisiejsze staty odnosnie 2NLs. Sa nieprawdziwe. To jest artefakt tego, ze wczoraj byl pierwszy skan.

@Xarthisius a czy moge jeszcze zapytac co oznaczaja te daty na Twoim csv? tam jest submit date & status date? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Justyna234 said:

@Xarthisius a czy moge jeszcze zapytac co oznaczaja te daty na Twoim csv? tam jest submit date & status date? 

Pierwsze to data zgloszenia sie do loterii wizowej, a druga to data ostatniej zmiany w bazie danych, czyli np. zmienil sie status, albo ktos w konsulacie / ambasadzie "przegladal" dany case.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam z innej beczki? Czy poza zaproszeniem na rozmowę (2NL) dostaje się jakas wiadomość że DS jest ok i że pozostaje już czekać na wyznaczenie daty rozmowy? Czy te cały czas cisza to dobry znak czy zly? Czy jak by z DS było coś nie tak to by pisali? Dokumentów nie wysyłałem bo DS wypełniałem w połowie grudnia zatem po 9 czyli zniesieniu obowiązku wysyłania dokumentów.

 

Co ciekawe tutaj: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-prepare-supporting-documents.html

 

Dalej jest napisane że dokumenty trzeba wysłać. Mogli by sobie zaktualizować strone bo chaos wprowadzają.

Edytowane przez Damianq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Damianq said:

To ja zapytam z innej beczki? Czy poza zaproszeniem na rozmowę (2NL) dostaje się jakas wiadomość że DS jest ok i że pozostaje już czekać na wyznaczenie daty rozmowy? Czy te cały czas cisza to dobry znak czy zly? Czy jak by z DS było coś nie tak to by pisali? Dokumentów nie wysyłałem bo DS wypełniałem w połowie grudnia zatem po 9 czyli zniesieniu obowiązku wysyłania dokumentów.

Czasem wysylaja, czasem nie. Nie jest to warunek konieczny do niczego w tej chwili. Sa ludzie, ktorzy nic nie dostali, az do 2nl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości jeszcze, widzę u Ciebie że mamy 100 wiz na eu a 61 case'ow. Na WWA pokazuje 7 wiz a 153 jest ready. Czy dobrze rozumiem że 153 osoby mają już umowine spotkania? I zakładam że to nie 153 przydki z tych 488 z Polski tylko wlicza się w to Ukraine, Białoruś i Rosję? Do tej pory chyba tylko jedna osoba na forum pochwaliła się że ma rozmowę zaklepana. Coraz słabiej to widzę... Kurde sam już nie wiem co robić bo pasowałoby mi przed rozmową sprzedać auto żeby jednak pokazać że mam jakieś większe oszczędności a pech chciał że kupiłem je co tylko przed wynikami i wywaliłem na to prawie całe oszczędności a to dość spora suma. W Polsce raczej auta za 70k się raczej szybka nie sprzedają a jednak to kasa która pewnie pozwoliła by mi ze 3 miesiące w USA spać spokojnie. 

 

BTW. Co to jest "AP"? 

Edytowane przez Damianq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Damianq said:

Tak z ciekawości jeszcze, widzę u Ciebie że mamy 100 wiz na eu a 61 case'ow. Na WWA pokazuje 7 wiz a 153 jest ready. Czy dobrze rozumiem że 153 osoby mają już umowine spotkania? I zakładam że to nie 153 przydki z tych 488 z Polski tylko wlicza się w to Ukraine, Białoruś i Rosję?

Tak. 153 osoby z dowolnych krajow. W CEAC nie ma informacji o kraju pochodzenia. 

3 minutes ago, Damianq said:

BTW. Co to jest "AP"? 

Administrative Processing. Taki rodzaj odmowy, ktory dostajesz jak np. musisz dostarczyc jakies brakujace dokumenty, albo sprawdzaja Cie dlugo w bazie FBI bo nazywasz sie jak znany terrorysta...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Xarthisius napisał:

Sie aktualizuje :) Staram sie co 2 tygodnie. Jezeli ustabilizuja wysylanie 2NLs do takiego samego procesu jak kiedys, to wogole przerzuce sie na raz w miesiacu. Czesciej (szczegolnie dla wlasnego zdrowia psychicznego) nie ma co na to patrzec. Dla masochistow: jest inna strona z dziennymi update'ami https://frankgh.github.io/dvstats/ Tylko nie panikujcie widzac dzisiejsze staty odnosnie 2NLs. Sa nieprawdziwe. To jest artefakt tego, ze wczoraj byl pierwszy skan.

jesli moge zapytac, tego csv to Ty sam generujesz czy taki dostajesz od ceac, a jesli nie to z jakiego zasobu sciagasz te dane? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, danielwro said:

jesli moge zapytac, tego csv to Ty sam generujesz czy taki dostajesz od ceac, a jesli nie to z jakiego zasobu sciagasz te dane? 

Byloby fajnie jakby sobie mozna bylo sciagnac cala baze prosto od nich, ale nie ma tak dobrze. Normalnie korzystam z tej samej strony co wszyscy [1] i sprawdzam kazdy numer po kolei...

[1] https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx?App=IV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...