Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Czy dobrze liczę ilość case'ów na naszą embassy ? Zakładając ,że każdy kraj ma maksymalnie 7% z z 55000. Daje to 3850 z Ru + plus polskich koło 300 + 2000 z Białorusi= 6150. Statystycznie na każdy numer przypadają dwie  osoby. Czyli byłoby kolo 3075 rozmów w waw ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, micham napisał:

Czy dobrze liczę ilość case'ów na naszą embassy ? Zakładając ,że każdy kraj ma maksymalnie 7% z z 55000. Daje to 3850 z Ru + plus polskich koło 300 + 2000 z Białorusi= 6150. Statystycznie na każdy numer przypadają dwie  osoby. Czyli byłoby kolo 3075 rozmów w waw ? 

Znalazłem kiedyś taką stronkę: https://www.the-american-dream.com/winner-statistics/ - nie do końca wiem skąd pochodzą dane, ale sprawdzałem kiedyś lata <2017 i dane zgadzały się co do 1 z oficjalnymi danymi dostępnymi na amerykańskich stronach rządowych (dlatego zakładam, że również za 2021 są poprawne ;p )

Moja opinia: ambasada w Warszawie powinna w pierwszej kolejności solidarnie obskoczyć tych 355 polskich spraw, a później lecieć z naszymi sąsiadami :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, WiktorB napisał:

Moja opinia: ambasada w Warszawie powinna w pierwszej kolejności solidarnie obskoczyć tych 355 polskich spraw, a później lecieć z naszymi sąsiadami 

Spodziewaj sie wkrotce pisma z "ambasady" z podziekowaniami za wspanialy pomysl.  :)

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo chociaż cześć numerów dać do np.  Kijowa. Szczególnie ze tam łatwiej naszym sąsiadom jechać bo nie musza mieć visy. Bo serio zrobienie z jednej ambasady miejsca obsługi 3 państw w tym 2 z duża ilością wygranych nie było zbyt rozsądne

Edytowane przez micham
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, micham said:

Czy dobrze liczę ilość case'ów na naszą embassy ? Zakładając ,że każdy kraj ma maksymalnie 7% z z 55000. Daje to 3850 z Ru + plus polskich koło 300 + 2000 z Białorusi= 6150. Statystycznie na każdy numer przypadają dwie  osoby. Czyli byłoby kolo 3075 rozmów w waw ? 

Nie musisz uwzgledniac tych 7%, to juz zawarte w liczbie wylosowanych, bo jeszcze biora pod uwage, ze srednio 30-35% ludzi nigdy nie kontynuuje procesu (6000 * 0.64 = 3840). Wedlug moich przeprowadzonych przed chwila na kolanie obliczen, wszystkich case'ow jest okolo 4k, ale tych co sie "chca/beda" procesowac jest blizej 2500.

>>> # Obliczenia z kolana
... 
>>> sel = {"Russia": 6001, "Belarus": 1808, "Poland": 355}  # selectees
>>> drr = {'Russia': 2.048, 'Belarus': 2.008, 'Poland': 1.725}  # deriv rate DV21
>>> cases = sum([sel[key] / drr[key] for key in drr.keys()])
>>> print(f"Ogolnie wszystkich: {int(cases)}, uwzgledniajac noresp {int(cases * 0.64)}")
Ogolnie wszystkich: 4036, uwzgledniajac noresp 2583

Finalnie bedzie jeszcze mniej case'ow, bo `drr` tylko rosnie z czasem.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, micham napisał:

albo chociaż cześć numerów dać do np.  Kijowa. Szczególnie ze tam łatwiej naszym sąsiadom jechać bo nie musza mieć visy. Bo serio zrobienie z jednej ambasady miejsca obsługi 3 państw w tym 2 z duża ilością wygranych nie było zbyt rozsądne

jest niewykonalne :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...