Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

57 minutes ago, micham said:

@Xarthisius czyli te 2NL'y  ,które są rozsyłane np dzisiaj mogą być tymi ,,przygotowanymi'' jeszcze przed 9 .12? jeśli tak to mniej więcej kiedy może to się ,,ruszyć,, po nowych zasadach? Na telegramie widziałem jak ktoś procesowany w  Tokyo dostał od embassy prośbę o dokumenty czyli wychodziłoby na to ,ze on już jest z tego ,,nowego,, rzutu. Chyba ,ze w zapchanych emb musi minąć więcej czasu żeby te case;y na nowych zasadach się ,,ruszyły,,

Do warszawy wychodza 2nls dla wszytkich w danym miesiacu jednego dnia. Zakladam, ze to co widzimy w CEAC w tej chwili, juz obejmuje luty (tu sie oczywiscie moge mylic) i te zaproszenia wyszly juz w grudniu, bo od pierwszego stycznia nic sie nie zmienilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kenadams napisał:

Od 9 grudnia nie trzeba wysyłać dokumentów uzupełniających do KCC których procesowanie było wąskim gardłem w ostatnich latach. Poszukaj w tym wątku, pisaliśmy o tym.

Więc tak. Napisałam maila do KCC z zapytaniem o te dokumenty, aby się upewnić i otrzymałam taką odpowiedź: 

"Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Once the Kentucky Consular Center has finished processing your DS-260, you will receive an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing.

Please comply with the instructions provided on the website www.travel.state.gov."

Było to 27.12 i wtedy na stronie nadal widniało info o konieczności dosłania dokumentów, zatem wysłałam je. 

Obecnie mam status: "at NVC" 

i pod spodem jest info o dokładnie następującej treści: 

If you case is processing electronically, please log into your CEAC account at ceac.state.gov/iv with your NVC case number and 16 digit Invoice ID for case status and to learn what steps you must take to advance your case. Disregard the instructions below, they do not apply to electronic processing.

If your case is processing on paper (you mailed paper documents to NVC for review), then the case status and instructions below apply to your case.

Please follow the instructions you received from the National Visa Center (NVC) that list the six steps you must take before NVC can schedule your visa interview appointment. This includes submitting to NVC various fees, forms and documents. Once NVC has received all the required items, they will let you know if anything is missing or incomplete. You can also find these instructions online at http://nvc.state.gov (English) and http://nvc.state.gov/espanol (Spanish). You will find contact information for NVC at http://nvc.state.gov/ask.

CN ponad 7k. Zero informacji od ponad 2 tygodni. 

Czy gdzieś popełniłam błąd? :unsure:

Zatem z takim CN kiedy +- można się spodziewać zaproszenia? Czy mogę bez niego dzwonić i umawiać się na badania? Bo było wspominane o miesiącu - 1,5 czekania na nie więc byłby to już marzec... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, katarzyna_gawor napisał:

Więc tak. Napisałam maila do KCC z zapytaniem o te dokumenty, aby się upewnić i otrzymałam taką odpowiedź: 

"Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Once the Kentucky Consular Center has finished processing your DS-260, you will receive an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing.

Please comply with the instructions provided on the website www.travel.state.gov."

Było to 27.12 i wtedy na stronie nadal widniało info o konieczności dosłania dokumentów, zatem wysłałam je. 

Obecnie mam status: "at NVC" 

i pod spodem jest info o dokładnie następującej treści: 

If you case is processing electronically, please log into your CEAC account at ceac.state.gov/iv with your NVC case number and 16 digit Invoice ID for case status and to learn what steps you must take to advance your case. Disregard the instructions below, they do not apply to electronic processing.

If your case is processing on paper (you mailed paper documents to NVC for review), then the case status and instructions below apply to your case.

Please follow the instructions you received from the National Visa Center (NVC) that list the six steps you must take before NVC can schedule your visa interview appointment. This includes submitting to NVC various fees, forms and documents. Once NVC has received all the required items, they will let you know if anything is missing or incomplete. You can also find these instructions online at http://nvc.state.gov (English) and http://nvc.state.gov/espanol (Spanish). You will find contact information for NVC at http://nvc.state.gov/ask.

CN ponad 7k. Zero informacji od ponad 2 tygodni. 

Czy gdzieś popełniłam błąd? :unsure:

Zatem z takim CN kiedy +- można się spodziewać zaproszenia? Czy mogę bez niego dzwonić i umawiać się na badania? Bo było wspominane o miesiącu - 1,5 czekania na nie więc byłby to już marzec... 

 

ale bardzo duzo ludzi czeka na zaproszenie, z tego co wiem to wyszlo bardzo malo zaproszen w stosunku do liczby ludzi, ktorzy maja status current,

wg mnie wszystko masz okay, i te dokumenty chyba nawet niepotrzebnie wysylalas, i tak to nie zmienia Twojej sytuacji, trzeba sie w cierpliwosc uzbroic, teraz jest opoznienie kilka miesiecy, wiec tak naprawde to nikt nic nie moze przewidziec... 

i chyba nie trzeba sie umawiac na badania jesli sie nie ma zaproszenia... a moze za kilka tygodni czas oczekiwania sie skroci... 

  • Dziękuję! 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, katarzyna_gawor napisał:

Zatem z takim CN kiedy +- można się spodziewać zaproszenia? Czy mogę bez niego dzwonić i umawiać się na badania? Bo było wspominane o miesiącu - 1,5 czekania na nie więc byłby to już marzec..

To jest standardowa odp od nich. Bez sensu jest umawianie się na wizytę u lekarza w ciemno. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rosyjskim forum napisano, że na dzisiejszym spotkaniu były tylko 2 sprawy z dv, reszta - dużo - turystyczne, więc nie ma chyba jeszcze tej prioryteryzacji DV. Czy to oznacza, że wszystkie spotkania ze stycznia i lutego to osoby z przeprocesowanymi dokumentami wg starych zasad ?

Edytowane przez ala2022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...