Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, kenadams said:

Myślę, że byłyby pytania odwrotne, tzn. czy jako Polacy mamy niższy priorytet niż Ukraińcy. Nie widzę w tych pytaniach żadnego nacjonalizmu, czego można by się w nich doszukiwać patrząc na Wasze "snarky" odpowiedzi - ot zasadna ciekawość czy narodowość ma znaczenie. Szczególnie, że tak jak piszę - są precedensy które pokazują że ambasady potrafią się wypiąć na niektóre nacje.

Gdybym tylko w tym watku nie napisal juz ze 3 razy jak to sie dzieje ze wyzsze numery dostaja zaproszenia przed nizszymi bez uwzgledniania narodowosci, to bym sie teraz nie czepial "nacjonalizmu". Bo jak rzucasz "grochem o sciane" i ludzie dochodza do spiskowych teorii, ze Polakow to gorzej traktuja bo im Rosjanie miejsca zajmuja to czlowieka szlag trafia.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Roelka v.2 said:

Na chlopski rozum... jakby kazdy sobie mogl "bez powodu" zmieniac amabsady na "szybsze" to nie uwazasz ze kazdy by tak zaraz zrobil i w minute ta ambasada juz nie byla by taka szybka... i to nie tylko w przypadku loterii. W przypadku kazdej innej wizy procesujesz sie w amabsadzie ktora obsluguje kraj w ktorym rezydujesz. Jak chcesz sie procesowac w Lizbonie to pomieszkaj tam tak dlugo jak wymagaja tego lokalne prawa do rezydentury i wtedy mozesz isc do ambasady tam. :)

Oczywiście, że rozumiem sens takiego rozgraniczenia. Ale podobny efekt ma dołożenie rezydentów dwóch osobnych państw, czyż nie? Oczywiście rezydenci są Bogu ducha winni (może jedynie że jeszcze nie obalili swoich reżymów), po prostu zwracam uwagę że nie każdy jest taki obeznany w sprawach procesowania wiz i działania ambasad jak Wy i takie pytania wcale nie oznaczają, że ktoś nie lubi Rusków :D np. ja nie wiedziałem, że oficjalnie ambasada przygarnęła Rosję, a że po prostu jesteśmy najbliżej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, kenadams said:

Oczywiście, że rozumiem sens takiego rozgraniczenia. Ale podobny efekt ma dołożenie rezydentów dwóch osobnych państw, czyż nie? Oczywiście rezydenci są Bogu ducha winni (może jedynie że jeszcze nie obalili swoich reżymów), po prostu zwracam uwagę że nie każdy jest taki obeznany w sprawach procesowania wiz i działania ambasad jak Wy i takie pytania wcale nie oznaczają, że ktoś nie lubi Rusków :D np. ja nie wiedziałem, że oficjalnie ambasada przygarnęła Rosję, a że po prostu jesteśmy najbliżej

Przy rejonizacji zasadne by bylo pytanie, czemu rosyjskie wizy IV przydzielili do WRW, ale NIV moga juz robic w Kazachstanie, Serbi i Armeni?

Z takich mniej znanych ciekawostek: jednym z elementow procesowania sa roznorakie background checki, ktore wykonuje "tajny" oddzial ambasady. Nie pamietam ich skrotowej nazwy. Do nich trafia case jak jest jakis dluzszy administrative processing. Taki tajny oddzial, na praktycznie caly "blok wschodni" jest wlasnie w Warszawie, chyba od lat 90tych. Oni od zawsze "obrabiali" wizy imigracyjne z Rosji i bylych republik sowieckich. Glownie K1 i malzenskie, bo oczywiscie tych zawsze bylo najwiecej. IMHO to jest wlasnie powod dla ktorego IV sa u nas: i tak by musieli je wyslac do WRW na processing i tak...

BTW, fajnie sie czyta FOIA od nich, np. 20 stron zaslonietego tekstu i tylko numery kartek... :)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ewsco napisał:


Ja zmienię te normy w tym roku, bo nas 8 emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To szykuj dolary kochana, spotkanie w ambasadzie to będzie drogi biznes ;)

 A tak z ciekawości - masz 6. dzieci czy jakoś inaczej ci się rozkładają osoby? Jeśli 6. latorośli to szacunek kochana, mnie pojedyncza sztuka dobija :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Iskierka said:

To szykuj dolary kochana, spotkanie w ambasadzie to będzie drogi biznes ;)

 A tak z ciekawości - masz 6. dzieci czy jakoś inaczej ci się rozkładają osoby? Jeśli 6. latorośli to szacunek kochana, mnie pojedyncza sztuka dobija :D 

A z ciekawosci jak sie moga rozkladac inaczej? Derivative benefitiaries to tylko spouse i dzieci. Wielozenstwa w USA nie pochwalaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...