Skocz do zawartości

Ile czasu trwa zalatwianie wizy??


Rekomendowane odpowiedzi

hej.pewnie ten temat byl tu juz nieraz poruszany, ale b. prosze zrobcie mi szybki kurs zalatwiania wizy dla poczatkujacych :) przedsawie wam w skrocie moja sytuacje. o wyjezdzie do usa myslalam juz wczesniej ale nie zaltwialam wizy bo a)jeszcze nie studiowalam b)nie mialam tam jeszcze zaltwionej pracy wiec pomyslalam sobie nie bede zalatwiac wizy bo jeszcze nie wiadomo czy w ogole bede miala szanse pojechac do usa

no i wlasnie dowiedzialam sie wczoraj ze ta szanse bede miala :D jest to wyjazd na wlasna reke, nie przez zadna organizacje, no tyle ze tam mam pewna prace(juz tam was szczegolami odn tego nie zameczam). no i tak uwazam ze powinnam dostac wize, jestem na 1roku studiow, pokaze im legitymacje, indeksik :D no i niech zobacza ze jestem dopiero na pierwszym roku studiow wiec nie zadomowie sie tam u nich w ameryce:)

no i moje pytanie brzmi:jak i od czego w ogole zaczac przy zalatwianiu wizy?i ile caly ten proces potrwa?chce zdazyc jeszcze w tym roku z wyjazdem :lol: nie smiejcie sie ze mnie ale oprocz tego ze im ta legitymacje studencka pokaze to mam przeczucie ze dostane ta wize :) tylko o jaki rodzaj mam sie jej ubiegac? o turystyczna?bo ewentualnie mysle ze moge zdobyc zaproszenie od tych osob u ktorych bede pracowac. i jak to wszystko polaczyc.dzieki za kazda odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na 1 roku studiow, pokaze im legitymacje, indeksik :) no i niech zobacza ze jestem dopiero na pierwszym roku studiow

Jestes na pierwszym roku studiow, masz legitymacje, indeksik, chcesz wyjechac jeszcze w tym roku... a jak wytlumaczysz to, ze chcesz wyjechac w czasie trwania roku akademickiego? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma pewnie na mysli wize turystyczna .........

To chyba oczywiste...

Ale pytam: jak chce wyjechac w czasie trwania roku akademickiego? Nie chodzic przez miesiac lub wiecej na zajecia? Wziac urlop? Nie rozumiem... A moze jechac na tydzien (i na uczelni usprawiedliwic sie choroba)? Tylko ze przez tydzien wiele nie zarobi. W moim rozumieniu kolezanka mysli o dluzszym wyjezdzie. Czy zatem konsul jest - wedlug Was - tak glupi, zeby puscic do USA dziewczyne, ktora jest w trakcie roku akademickiego i powinna siedziec wlasnie w sali wykladowej? :? A chce zdazyc z wyjazdem jeszcze w tym roku, wiec nie mowimy o wyjezdzie wakacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...